Aktualijos

2021.10.15 15:43

Paveiktų šalių sąraše raudoną zoną papildė Nyderlandai, Suomija ir Liuksemburgas, pokyčiai ir dėl kelių lietuvių pamėgtų salų

LRT.lt2021.10.15 15:43

Nuo pirmadienio, spalio 18 d., į paveiktų šalių sąrašo raudoną zoną iš geltonos pateko Liuksemburgas, Nyderlandai ir Suomija.

Taip pat iš raudonos į geltoną zoną pateko Italija ir Graikijos salos – Rodas bei Santorinis. Į žalią zoną iš geltonos nuo pirmadienio patenka Portugalijos sala Madeira. Žalią zoną taip pat papildė ir Reunjonas (Prancūzijos užjūrio departamentas), skelbia Sveikatos apsaugos ministerija.

Kitą savaitę izoliacijos ir testavimosi dėl COVID-19 ligos reikalavimai keliautojams nesikeičia. Iš raudonos zonos atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims ir toliau išlieka privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus. Atvykstantieji iš geltonos zonos privalo atlikti tyrimą prieš kelionę ir 3-5 dieną po atvykimo jį pakaroti, tačiau jiems neprivaloma 10 dienų izoliacija. Keliautojams, atvykstantiems iš žaliosios zonos, privaloma tik užpildyti NVSC anketą (kaip ir atvykstantiems iš raudonos ir geltonosios zonos) bei atlikti COVID-19 tyrimą prieš kelionę.

COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą ir kitą susijusią informaciją galite rasti Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt