Aktualijos

2021.10.15 14:27

Lietuvos ambasada Norvegijoje patvirtino, kad per išpuolį Kongsberge nukentėjo lietuvė

LRT.lt2021.10.15 14:27

Lietuvos ambasada Norvegijoje penktadienį patvirtino gavusi Norvegijos policijos atsakymą į užklausą apie per išpuolį Kongsberge galimai nukentėjusius Lietuvos piliečius.

„Policija informavo, kad viena nukentėjusiųjų per išpuolį yra Lietuvos pilietė, gyvenanti Norvegijoje 14 metų. Pilietė, suteikus pagalbą, jau nėra gydoma ligoninėje“, – portalui LRT.lt sakė Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

LRT.lt primena, kad trečiadienį per išpuolį Norvegijoje vyras iš lanko su strėlėmis nušovė 5 asmenis ir dar du sužeidė. Pareigūnai šaulį sulaikė per pusvalandį nuo gautų pranešimų. Kaip skelbė LNK žinios, tarp nukentėjusiųjų buvo ir lietuvė, kurią šaulys sužeidė į ranką.

„Ji ėjo į maisto parduotuvę ir iš karto įėjus gavo šūvį iš lanko“, – trečiadienį LNK žinioms sakė vyras.

Moters sutuoktinis teigė, kad jos būklė yra stabili.

Norvegijos žvalgybos tarnyba PST ketvirtadienį nurodė, kad ankstesnę dieną surengta lanku ir strėlėmis ginkluoto vyro ataka, per kurią žuvo penki žmonės, galėjo būti „teroro aktas“.

„Įvykiai Kongsberge šiuo metu atrodo esantis teroro aktas, bet tyrimas... pateiks išsamesnių detalių, kuo buvo motyvuoti šie veiksmai“, – sakoma PST pranešime.

Po išpuolio sulaikytas 37-erių Danijos pilietis Espenas Andersenas Brathenas buvo atsivertęs į islamą ir buvo žinomas policijai dėl su radikalizacija susijusių būgštavimų, anksčiau ketvirtadienį pranešė policija.

„Kalbame apie atsivertėlį į islamą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė norvegų policijos pareigūnas Ole Bredrupas Saeverudas.

„Anksčiau būta būgštavimų, susijusių su radikalizacija“, – nurodė jis.

Pasak O. B. Saeverudo, 37 metų įtariamasis per apklausą prisipažino.

Kaip penktadienį pranešė prokurorai, vyras buvo perduotas sveikatos apsaugos tarnyboms, mat iškilo abejonių dėl jo psichikos būklės ir ar jis gali būti pakaltinamas dėl savo veiksmų.

„Ketvirtadienį vakare jis buvo perduotas sveikatos apsaugos tarnyboms, kad būtų įvertinta jo sveikatos būklė“, – naujienų agentūrai AFP sakė prokurorė Ann Iren Svane Mathiassen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt