Aktualijos

2021.10.14 18:01

Norvegijoje šaulio sužeistos lietuvės vyras: strėlė jai ranką pervėrė vos įžengus į parduotuvę

atnaujinta 19.16
LRT.lt, BNS2021.10.14 18:01

Trečiadienį per išpuolį Norvegijoje, kurio metu vyras iš lanko su strėlėmis nušovė 5 asmenis ir dar du sužeidė, sužeista lietuvė. Kaip skelbia LNK žinios, duomenimis lietuvei sužeista ranka.

LNK žinios skelbia, kad lietuvė buvo sužeista į kairę ranką, kai ji tik įėjo į maisto prekių parduotuvę.

„Ji ėjo į maisto parduotuvę ir iš karto įėjus gavo šūvį iš lanko“, – sakė vyras.

Moters sutuoktinis teigia, kad jos būklė yra stabili.

URM kol kas neturi nei oficialių, nei neoficialių žinių apie nukentėjusius Lietuvos piliečius Norvegijoje. Mūsų ambasada nuolat stebi situaciją.

Kongsberge gyvenanti lietuvė: čia visada buvo saugus miestas

Miestelyje, kuriame įvyko išpuolis, netoli įvykio vietos gyvenanti lietuvė Virginija LRT.lt pasakojo, jog visas miestelis yra sukrėstas – dega žvakutės, nešamos gėlės.

„Apie 20 val. sužinojom, kas buvo. Sunku patikėti, kad taip arti viskas, nes girdi apie išpuolius kitose vietose ir netiki, kad taip vyksta. O čia – už 500 metrų, atrodo neįtikėtina, kad gali taip būti“, – kalbėjo moteris.

Ji pati gyvena miestelio centre, tad, kaip pasakoja, iš pradžių, pamačiusi policijos pajėgas, pagalvojo, jog įvyko kokia nors avarija. Tačiau pradėjus skraidyti sraigtasparniams suvokė, jog kažkas ne taip.

„Iš pradžių tai įdomu buvo, kas vyksta, nes nėra pas mus taip buvę. Uždarė miestą. Pradėjau ieškoti informacijos ir perskaičiau, kad šaudo su lanku ir kad niekur neiti iš namų. Ir pradėjom su draugais rašinėtis, ar visi sveiki. Baisu, kad nežinai, ar visi sveiki“, – mintimis dalijosi pašnekovė.

Ji sakė, kad sužinojus, kad draugai gyvi, apėmė dvejopi jausmai – ir palengvėjimas dėl artimų žmonių, ir netikėjimas, kad taip galėjo atsitikti.

„Žinot, mažas miestas, sunku, nes visi vieni kitus pažįstam, net ir tą policininką (išpuolio metu sužeistas policijos pareigūnas, – LRT.lt past.). Visi mes draugai, tai nesitiki. Čia labai saugus miestas buvo visada“, – kalbėjo Virginija.

Ji pasakoja, kad kol kas apie žuvusiųjų tapatybes neskelbiama, todėl žmonės su nerimu laukia, ar neišgirs apie žuvusius pažįstamus.

LRT.lt primena, kad trečiadienio pavakarę Norvegijos policija gavo pranešimų, kad Kongsbergo miestelyje nenustatytas asmuo į žmones taikosi šaudydamas iš lanko. Pareigūnai per pusvalandį sulaikė šaulį, tačiau jis nušovė 5 žmones, dar 2 yra sužeisti.

Norvegijos žvalgybos tarnyba PST ketvirtadienį nurodė, kad ankstesnę dieną surengta lanku ir strėlėmis ginkluoto vyro ataka, per kurią žuvo penki žmonės, atrodo esanti „teroro aktas“.

„Įvykiai Kongsberge šiuo metu atrodo esantis teroro aktas, bet tyrimas... pateiks išsamesnių detalių, kuo buvo motyvuoti šie veiksmai“, – sakoma PST pranešime.

Po išpuolio sulaikytas 37-erių danas buvo atsivertęs į islamą ir buvo žinomas policijai dėl su radikalizacija susijusių būgštavimų, anksčiau ketvirtadienį pranešė policija.

„Kalbame apie atsivertėlį į islamą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė norvegų policijos pareigūnas Ole Bredrupas Saeverudas.

„Anksčiau būta būgštavimų, susijusių su radikalizacija“, – nurodė jis.

Pasak O. B. Saeverudo, 37 metų įtariamasis per apklausą prisipažino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt