Aktualijos

2021.10.10 17:22

Lietuvė – iš Italijos, kurioje vyksta protestai prieš „žaliąjį pasą“: neapsieita be smurto, yra sužeistų

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.10 17:22

Italijoje tęsiasi protestai prieš vadinamąjį „žaliąjį pasą“. Į gatves Romoje ir Milane išėjo protestuoti mažiausiai 15 tūkstančių žmonių. LRT radijo bendradarbė LRT radijo žiniose sakė, jog be smurto protestuose neapsieita.

Nuo kito penktadienio „žaliasis pasas“ bus reikalingas visiems darbuotojams. Šis dokumentas, kaip ir Lietuvoje naudojamas „galimybių pasas“, įrodys apie turimą imunitetą nuo kovido. Italijos vyriausybė skelbia, kad tie, kurie žaliųjų pasų neturės, susilauks baudų.

N. Budrytė pasakoja, kad protestai neapsėjo be agresijos protrūkių, sužalota keletas žmonių, tarp jų ir keli pareigūnai.

„Romoje 10 tūkst. žmonių susirinkę suorganizavo neautorizuotas eitynes per miestą. Jie sugebėjo net užpulti pagrindinės Italijos profsąjungos nacionalinę būstinę. Tai buvo įvertinta kaip fašistinių jėgų protestas, nes tuose protestuose buvo pastebėti neofašistinės partijos „Forza Nuova“ lyderiai, kai kurie jų buvo areštuoti“, – sakė pašnekovės.

Pasak jos, stebina tai, kad protestuose naudojami plakatai, kurie sako, kad protestuotojai yra prieš „fašistų pasą“, nors patys protestuotojai priklauso neofašistų partijai.

„Šiąnakt buvo užpultas vienos Romos ligoninės greitosios pagalbos skyrius ir buvo sužeisti 4 žmonės, tarp jų du policijos pareigūnai ir viena medicinos sesuo“, – LRT radijui sakė N. Budrytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt