Aktualijos

2021.10.08 18:36

Lietuvis apie nepaprastosios padėties įvedimą Latvijoje: nepasiskiepijusiesiems neleis dirbti, apsipirkti galės ne visur

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.10.08 18:36

Ketvirtadienio vakarą socialiniame tinkle „Twitter“ Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis pranešė, kad krizių valdymo taryba nusprendė trims mėnesiams įvesti šalyje nepaprastąją padėtį. Nors tai dar turi patvirtinti Vyriausybė, Latvijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Rolandas Žalnierius LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė, jog neabejojama, kad ši padėtis bus paskelbta.

Kaip pasakojo R. Žalnierius, nepaprastoji padėtis šalyje skelbiama jau trečią kartą, o pati situacija Latvijoje yra labai sunki – ketvirtadienį fiksuota daugiau nei 1 600 naujų COVID-19 susirgimo atvejų. Atvejų daugėja ir mokyklose, klasės izoliuojasi ir mokosi nuotoliniu būdu.

Laba diena, Lietuva. Nobelio premija paskirta žurnalistams, tuo tarpu Lietuvos žiniasklaidai nepalankūs teismo sprendimai

„Ligoninės pilnos pacientų, visas gydymo procesas yra stabdomas. Todėl manoma, kad reikėtų įvesti griežtesnių ribojimų, kad žmonės vis dėlto skiepytųsi. Skiepijimas labai mažas šiuo metu“, – kalbėjo jis.

Pašnekovo teigimu, šiuo metu paskiepyta iki 60 proc. gyventojų, manoma, kad tam, jog situacija būtų geresnė, reikėtų bent 75 proc. Vis dėlto, pasak jo, Latvijoje žmonės dėl įvairiausių priežasčių skiepijasi gana vangiai. Paspartinti proceso nepadėjo net tokios motyvacinės priemonės kaip, pavyzdžiui, premijos mokytojų kolektyvams, paskiepijusiems bent 80 proc. darbuotojų.

Ribojimai neskiepytiems asmenims

Kaip skelbiama, nepaprastoji padėtis įvedama trims mėnesiams, tačiau, jei situacija pagerėtų, ji gali būti atšaukta anksčiau.

Šį kartą nepaprastoji padėtis reikš daugiau ribojimų nepasiskiepijusiems asmenims. Pavyzdžiui, nuo spalio 11 dienos nepasiskiepiję žmonės negalės eiti į darbą.

„Šį kartą tai atsisuko į neskiepytus žmones. Paskiepytieji taip pat turės tam tikrų apribojimų: renginiuose laikytis atstumų, dėvėti kaukes, bet nebus taip suvaržomi. Nepaskiepyti žmonės negalės lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, renginiuose, bus ribojamas jų darbas, jei nebus galimybės dirbti namuose. Iš tikrųjų didelis skatinimas skiepytis“, – pasakojo R. Žalnierius.

Anot jo, žmonės jaučia nepasitenkinimą dėl tokių sprendimų, tačiau suvokia, kad nauji ribojimai neišvengiami.

„Šitai buvo skelbiama jau labai seniai, žmonės buvo perspėti, suvokė, kad tai įvyks, ir didelio pasipriešinimo nėra, tik pavienių atvejų. Nei protestų, nei kažko kito nevyksta. Aišku, tarpusavyje žmonės reiškia nepasitenkinimą, pakalba gatvėse. Vis dėlto suprantama, kad be skiepų tai neišvengiama. Matome, kad rudenį susirgimų skaičius vis didėja, ir žmonės supranta, kad situaciją reikia kaip nors gelbėti“, – kalbėjo pašnekovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt