Aktualijos

2021.10.06 13:13

Norvegija atidarė visus pasienio punktus, kurių dalis buvo uždaryti dėl COVID-19 kontrolės

LRT.lt2021.10.06 13:13

Nuo spalio 6 dienos vidurnakčio Norvegija atidarė visus pasienio punktus. Dalis jų kurį laiką buvo užverti dėl taikomos COVID-19 kontrolės, skelbia Norvegijos nacionalinis transliuotojas NRK.

Daug žmonių dėl užvertų pasienio punktų patyrė nepatogumų, ypač gyvenantys pasienyje: teko per aplinkui vykti į darbą, aplankyti šeimos ir draugų, todėl šio ribojimų panaikinimo labai laukta.

Pavyzdžiui, Haldene yra keletas vietų, kur paprastai galima kirsti sieną ir keliauti į Švediją. Nuo šių metų sausio dalis jų buvo uždaryti, rašo NRK. Dabar Haldeno savivaldybė pastatys ženklus su informacija sieną kertantiems keliautojams.

Policija ir toliau taikys iš aukštą susirgimo lygį turinčių vietovių atvykstančių asmenų kontrolę. Policija yra pasirengusi operatyviai atkurti visišką kontrolę pasienyje, jei to prireiks, komentavo Norvegijos teisingumo ir viešojo saugumo ministerijos atstovas Andreas Skjøld-Lorange.

Norvegijos Vyriausybės nurodymu, šiuo metu galioja taisyklė, kad keliautojai, kuriems taikomas reikalavimas atlikti testą, privaloma ir toliau testuotis pasienyje. Jeigu sienos kirtimo vietoje nėra testavimo punkto arba jis uždarytas, asmuo privalo atlikti greitąjį antigenų testą viešajame testavimo punkte kiek įmanoma greičiau ir ne vėliau nei per 24 valandas nuo atvykimo.

Sveikatos priežiūros institucijos NRK teigė dėl testavimo vietų įrengimo bendradarbiaujančios su pasienio savivaldybėmis, kurių pasienio punktai iki šiol buvo užverti.

„Jeigu asmenys, kurie privalo atlikti testą atvykę, to nepadarys, jiems gresia baudos“, – sako Sveikatos priežiūros ministerijos atstovas Saliba Andreas Korkuncas.

Norvegijos kelionių rekomendacijų pakeitimai, galiojantys nuo rugsėjo 25 d.

Lietuvos užsienio ministerija kelionių rekomendacijų puslapyje skelbia, kad Norvegijos Vyriausybė pradėjo trijų etapų plano dėl sugriežtintų sąlygų bei rekomendacijų dėl kelionių atšaukimo įgyvendinimą.

Šiuo metu taikomos šios nuostatos:

*Asmenys, atvykstantys iš „oranžinių“ šalių, nebeprivalo izoliuotis. Privalės izoliuotis tik atvykusieji į Norvegiją iš raudona, tamsiai raudona, violetine bei pilka spalvomis pažymėtų šalių.

*Karantino viešbučiai yra atšaukiami iš reikalavimų sąrašo, tačiau asmenims, neturintiems vietos karantinuotis, pasiūlymas išliks.

*Vaikai, jaunesni nei 18 metų, nuo spalio 1 d. neprivalės karantinuotis atvykę į Norvegiją, tačiau išlieka rekomendacija atlikti PGR arba greitąjį antigenų testą praėjus 3 dienoms po atvykimo. Reikalavimas dėl privalomo testo atlikimo pasienio kontrolės punktuose vaikams, atvykusiems iš šalių, kuriose yra didesnė užsikrėtimo rizika, taip pat išlieka.

*Pilnamečiai asmenys, atvykę iš paveiktų šalių, galės nutraukti karantiną, jeigu gaus neigiamą PGR testo, atlikto ne anksčiau nei praėjus 3 paroms po atvykimo, atsakymą.

*Nebereikia atlikti testo prieš vykstant į Norvegiją. Testai pasienio kontrolės punktuose bus atliekami tik asmenims, atvykstantiems iš paveiktų šalių. Asmenims, atvykusiems iš „žalių“ arba „oranžinių“ šalių, testo atlikimas pasienio punkte nebebus privalomas.

*Pasiskiepijusiems asmenims karantinas ir testai po atvykimo ir prieš atvykimą į šalį nėra taikomi.

Lietuva šiuo metu įtraukta į tamsiai raudonų šalių sąrašą.

Atvykstantiems į Norvegiją asmenims, neatitinkantiems jokios išimties sąlygų, privaloma užpildyti atvykimo į šalį registracijos formą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt