Aktualijos

2021.10.05 16:35

Gėlių kilimai, papuoštos gatvės ir žiedais išdabinti kostiumai: lietuvis užfiksavo gėlėse skęstančią Madeirą

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2021.10.05 16:35

Portugalijai priklausančioje Madeiros saloje praėjusį penktadienį prasidėjo ryškiausių spalvų ir aromatų šventė – kasmetis gėlių festivalis. Šventės akimirkas fiksavęs čia gyvenantis lietuvis gidas Audrius Laukevičius sako, kad šis festivalis yra vienas iškiliausių ir laukiamiausių renginių saloje, užburiantis tiek vietinius, tiek turistus.

Gidas paaiškina, kad paprastai gėlių šventė rengiama pavasarį, savaitę po Velykų, ir trunka 5 dienas, tačiau dėl pandemijos planus teko koreguoti. Festivalis perkeltas į rudenį ir sujungtas su dar viena – vyno švente, todėl renginiai vyks dar kelias savaites.

Gražiausios prasidėjusio Madeiros gėlių festivalio akimirkos

„Sala pasipuošė įvairiaspalviais gėlių kilimais, gėlių apsuptyje po atviru dangumi vyksta klasikinės muzikos koncertai, liaudies grupių pasirodymai. Sekmadienio popietę Funšalio miesto gatves užplūdo muzika, spalvos ir švelnūs aromatai su ištaigingu gėlių paradu“, – pasakoja lietuvis.

Festivalio dalyviai žygiuoja pasidabinę gėlėmis išpuoštais kostiumais, net ir namų langai apkarstomi žiedų girliandomis ir vazonais. Be to, kiekvienas norintysis gali prisidėti prie gėlių kilimų pynimo, vardija pašnekovas.

Vykstant gėlių šventei Madeiros sostinės Funšalio centre veikia ir paroda, kuri lankytojus vilioja ryškiomis čia užaugintų įvairių gėlių spalvoms.

Ši šventė Madeiroje yra ilgametė tradicija, pirmą kartą surengta 1954-aisiais.

Kviečiame pasižvalgyti po nuotraukų galeriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt