Aktualijos

2021.09.21 17:59

Izraelis atvėrė sienas turistų grupėms iš tam tikrų šalių – tarp jų ir Lietuva

LRT.lt2021.09.21 17:59

Nuo rugsėjo 19-osios Izraelis vėl įsileidžia užsienio turistus, tačiau yra tam tikrų sąlygų. Kaip pranešė „The Israel Times“, naujos taisyklės taikomos užsienio turistų grupėms, kurias sudaro 5–30 turistų.

Tačiau lankytojai iš raudona spalva Izraelyje žymimų valstybių atvykti į šią šalį negali. Pasak „The Jerusalem Post“, į raudonąjį sąrašą šiuo metu patenka tik Bulgarija, Turkija ir Brazilija. Lietuva šiuo metu patenka į oranžinių šalių sąrašą, tad turistų grupės iš Lietuvos atvykti į Izraelį gali.

Atvykstantys turistai privalo būti visiškai paskiepyti nuo COVID-19, turėti neseniai atliktą neigiamą koronaviruso testą ir turi atlikti antikūnų testą atvykus, norint išvengti privalomo karantino.

Tiesa, sekmadienį nutarta, kad žmonės, pasveikę nuo COVID-19 per paskutinius tris mėnesius, atlikti teksto prieš skrydį į Izraelį nebeprivalės.

Tam, kad būtų galima pasinaudoti šia išimtimi, teigiamas testo rezultatas turėtų būti nustatytas nuo 11 dienų iki trijų mėnesių iki atvykimo. Privaloma pateikti teigiamo testo rezultatus kartu su atvykstančio keleivio forma, kurią pildyti privalo kiekvienas į šalį patenkantis asmuo.

Vis dėlto tai nekeičia kitų atvykimo taisyklių.

Iki šiol į Izraelį nėra įleidžiami pavieniai turistai ne grupėmis, išskyrus pirmos eilės šalyje gyvenančiųjų giminaičius. Į šalį laisvai patekti gali visi Izraelio piliečiai.

Nuo rugsėjo 3 dienos, žmonės, gavę papildomą vakcinos dozę, visiškai pasiskiepiję per paskutinius 6 mėnesius, persirgo koronavirusu nebeprivalo izoliuotis nuo 7 iki 14 dienų. Vietoj to galima atlikti PGR testą oro uoste ir jį palikti po 24 valandų arba gavus neigiamą tyrimo atsakymą.

Nepasiskiepiję ir nepersirgę žmonės vis dar privalo izoliuotis atvykus iš užsienio, nepriklausomai nuo šalies, iš kurios atvykstama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt