Aktualijos

2021.09.17 16:59

COVID-19 paveiktų šalių sąraše į raudonąją zoną pateko Latvija, Rumunija ir Liuksemburgas

LRT.lt2021.09.17 16:59

Nuo pirmadienio paveiktų šalių sąraše Latvija priskiriama raudonajai zonai, o žaliojoje lieka tos pačios dvi valstybės: Lenkija ir Čekija, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš raudonos į geltoną zoną pereina Islandija ir Portugalija – iš jų atvykusiems nuo COVID-19 ligos nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims izoliuotis nereikės, tačiau jie turės išsitirti prieš ir po atvykimo.

Iš geltonos į raudoną zoną be Latvijos pateko ir Rumunija bei Liuksemburgas – iš šių šalių atvykstantiems nepasiskiepijusiems ir nepersirgusiems asmenims bus privalomas tyrimas prieš kelionę ir 10 dienų izoliacija atvykus.

Paveiktų šalių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja artimiausią pirmadienį. Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapiais, užsienio valstybės yra skirstomos į skirtingų spalvų zonas, kurioms galioja atitinkami reikalavimai.

Lietuvoje sudaromame paveiktų šalių sąraše šalis priskiriama konkrečios spalvos grupei pagal labiausiai paveikto šalies regiono spalvą. Trečiosios šalys, kurios neteikia duomenų ECDC, patenka į pilkąją zoną.

Visą paveiktų šalių sąrašą galite peržiūrėti ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt