Aktualijos

2021.09.17 20:44

Italijos lietuvė apie sprendimą iš visų darbuotojų reikalauti žaliojo paso: dauguma tam pritaria

Ieva Balsiūnaitė, LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2021.09.17 20:44

Italijoje nuo spalio vidurio visiems šalies darbuotojams bus reikalingas žaliasis pasas, kuris įrodo, kad žmogus pasiskiepijęs, turi neigiamą testo rezultatą arba yra persirgęs koronavirusu. Kaip LRT RADIJUI sako Italijoje gyvenanti Neringa Budrytė, dauguma italų tokiam valdžios sprendimui pritaria, o priešiškai nusiteikusiųjų nėra daug.

Naujasis Italijos Vyriausybės nurodymas paveiks daugiau kaip 20 milijonų dirbančiųjų visuose sektoriuose. Šalies Vyriausybė, be kita ko, skelbia, kad tie, kurie žaliojo paso neturės, sulauks baudų.


LRT RADIJO bendradarbė Italijoje N. Budrytė teigia, kad neturintieji žaliojo paso nebus atleidžiami iš darbo, tačiau jų lauks nušalinimas nuo pareigų. Tokie žmonės negaus ir atlyginimo, tikina pašnekovė. „Jei darbuotojas bus užfiksuotas darbo vietoje be žaliojo paso, jam grės bauda iki pusantro tūkstančio eurų“, – pabrėžia N. Budrytė.

Pasak lietuvės, dauguma Italijos gyventojų pritaria griežtiems reikalavimams, tokiems kaip žaliasis pasas. „Buvo padarytos apklausos, kaip gyventojai vertintų privalomą skiepijimą. Didžioji dalis, apie 80 proc., sakė, kad tam visai pritartų“, – teigia Italijoje gyvenanti korespondentė.

Neringa tvirtina, kad nusistačiusiųjų prieš vakcinaciją šalyje nėra daug, o vadinamųjų antivakserių rengti protestai didesnio palaikymo nesulaukė. „Rugpjūtį įvedus žaliąjį pasą protestų buvo, tačiau jie nebuvo gausūs, – sako lietuvė. – Kai kuriais atvejais sakoma, kad jie net patyrė fiasko. Taigi didžioji dalis italų pritaria Vyriausybės politikai dėl vakcinavimo.“

Šiuo metu žaliasis pasas Italijoje reikalingas norint patekti į tokias vietas kaip restoranai, kino teatrai ar sporto klubai, taip pat norint važiuoti autobusu ar traukiniu, skristi šalies viduje vykdomais skrydžiais. Žaliasis pasas taip pat privalomas Italijos medikams ir mokytojams. Žaliojo paso reikalavimas visiems šalies darbuotojams įsigalios spalio 15 dieną.

LRT RADIJAS primena, kad Italijoje nuo koronaviruso visiškai paskiepyti 68 procentai šalies gyventojų, o 75 proc. yra gavę pirmą skiepo dozę.

Plačiau apie žaliąjį pasą Italijoje klausykitės radijo reportaže.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt