Aktualijos

2021.09.16 11:59

Cichanouskaja atidarė Baltarusijos fotožurnalistų parodą Paryžiuje

Ludo Segers, specialiai LRT.lt iš Paryžiaus2021.09.16 11:59

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, viešėdama Prancūzijoje, trečiadienį oficialiai atidarė Baltarusijos žurnalistų fotografijų parodą Paryžiaus žurnalistų namuose.

S. Cichanouskaja Paryžiuje lankosi Prancūzijos politikų, įskaitant užsienio reikalų ministrą ir Paryžiaus merę Anne Hidalgo, kvietimu.

Spaudos konferencijoje Paryžiaus žurnalistų namų salėje S. Cichanouskaja gyrė Prancūzijos vaidmenį tarptautinėje diplomatijoje ir jos įtaką. Ji išreiškė susirūpinimą, kad tai, kas įvyko Baltarusijoje po sumaištį sukėlusių 2020 metų prezidento rinkimų, Europoje ir kitur sulaukia vis mažiau dėmesio.

Kalbėdama apie eksponuojamas nuotraukas, Baltarusijos opozicijos lyderė priminė susirinkusiesiems, kad fotožurnalistų darbas yra labai svarbus, siekiant, jog įvykiai jos gimtojoje šalyje neišdiltų žmonėms iš atminties.

Vienas Baltarusijos fotožurnalistas pasakojo auditorijai, kaip po pernai rugpjūtį vykusių rinkimų jie suprato, kad vis dažniau atsiduria karo zonoje. Paroda iliustruoja, kaip 2020 metais suaktyvėjo režimo veiksmai ir kaip vis dažniau jo taikiniu tapdavo moterys ir žurnalistai.

Nemažai Baltarusijos žurnalistų buvo priversti išvykti iš šalies, apie 30 yra įkalinti, o kitiems yra nuolat grasinama, nes jų pavardės rikiuojasi A. Lukašenkos represijų sąrašo viršuje. Saviraiškos laisvės ir teisės informuoti Baltarusijoje visiškai neliko.

Paroda „Taip artima, taip sava: Baltarusija, vieneri metai kovos fotožurnalistų akimis“ Žurnalistų namuose buvo surengta, bendradarbiaujant su Paryžiaus baltarusių bendruomene, Lietuvos ambasada Prancūzijoje ir Lenkijos institutu. Paroda bus eksponuojama iki spalio 21 d. Žurnalistų namuose, 35 rue Cauchy, 75015 Paryžius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt