Aktualijos

2021.08.17 11:39

Norvegija atšauks likusius COVID-19 ribojimus dviem savaitėmis anksčiau nei planuota

LRT.lt2021.08.17 11:39

Norvegijos valdžia penktadienį pranešė, kad gavus papildomų vakcinų nuo COVID-19 likę koronaviruso ribojimai bus atšaukiami dviem savaitėmis anksčiau, nei buvo planuota, pranešė „The Local“.

Norvegijos visuomenės sveikatos institutas apskaičiavo, kad visi gyventojai turės galimybę gauti antrąją dozę skiepo iki rugsėjo 5 d., tad iki rugsėjo 12 d. jau bus visiškai paskiepyti.

Dėl Europos Sąjungos (ES) bendradarbiavimo, Norvegiją pasieks milijonas papildomų „Moderna“ vakcinų. Papildomos vakcinos atkeliaus iš Lenkijos, kuriai jų nebereikia. Norvegija taip pat sulaukė 358 tūkst. vakcinų dozių iš Lietuvos, Bulgarijos ir Rumunijos.

Dėl to, kad Lenkijoje padaugėjo atliekamų vakcinų, dabar tikimasi, kad ribojimai Norvegijoje bus panaikinti dviem savaitėmis anksčiau.

Norvegijos ministrė pirmininkė savo pranešime sakė, kad visiškai paskiepijus visus pilnamečius gyventojus, šalis galės greičiau grįžti prie normalaus kasdienio gyvenimo.

Penktadienio duomenimis, pirmąja vakcinos doze buvo paskiepyta šiek tiek mažiau nei 90 proc. visų pilnamečių, o visiškai paskiepyti – per 50 proc. gyventojų.

Anksčiau Norvegijos valdžia buvo skelbusi, kad likę ribojimai bus panaikinti rugsėjo pabaigoje. Tai buvo terminas, iki kurio tikėtasi visiškai paskiepyti vyresnius nei 18 metų gyventojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt