Aktualijos

2021.08.03 11:43

Studentai apsupti nežinios – užsienio universitetai kviečia mokytis, bet negali žadėti gyvų paskaitų

Urtė Korsakovaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.03 11:43

Užsienyje studijuojantys jaunuoliai sako esantys palikti nežinioje – neaišku, ar mokslai vyks auditorijose, ar nuotoliniu būdu. Universitetai studentus kviečia atvykti, tačiau negali pažadėti, kad visos paskaitos ir seminarai vyks gyvai. Lieka klausimų ir dėl nepasiskiepijusių studentų.

Anglijoje studijuojantis Dovydas Burneika vasarą dirba Lietuvoje ir mokosi projektuoti. Jaunuolis pasakoja, kad per nuotolinius mokslus neįgavo praktinių įgūdžių. Nežinia dėl ateinančių mokslo metų paskatino vaikiną imti akademines atostogas.

„Anglijoje koronaviruso atvejų sparčiai daugėja, tai aš nenoriu rizikuoti dar vienais nuotolinio mokymosi metais ir dar vienais išmestų krūvos pinigų už bendrabučio nuomą metais“, – sako studentas.

Vis dar nesibaigiant pandemijai, nežinioje palikti užsienyje studijuojantys studentai

Nežinomybės daug. Studijų užsienyje konsultantai sako, kad dauguma universitetų tarptautinius studentus kviečia atvykti gyvai. Tačiau neaišku, kaip mokslai vyks iš tikrųjų.

„Srautinės paskaitos greičiausiai bus dėstomos nuotoliniu būdu, o seminarai, projektinės veiklos, darbas nedidelėmis grupėmis bus įgyvendinami gyvai su dėstytoju“, – nurodo „AMES Education“ studijų užsienyje konsultantė Rasa Juozapavičienė.

Norėdami susitikti gyvai su dėstytoju kai kur galės tik skiepyti studentai.

„Amerikos universitetai tai vienas, tai kitas praneša, kad visgi kontaktinis mokymas negalės vykti, jeigu studentas nevakcinuotas“, – teigia „Kalba.lt“ atstovas Paulius Jakuitis.

„Amerikiečiai šį reikalavimą įvardija kaip reikalavimą, o kitų šalių universitetai tiesiog prašo, kad žmonės būtų sąmoningi“, – sako R. Juozapavičienė.

Anglijoje taip pat kalbama apie būtinybę skiepytis.

„Pasirodė kalbų iš Sveikatos apsaugos ministerijos, kad galbūt studentai galėtų grįžti fiziškai, jie turėtų turėti skiepų pasą ar įrodymą, kad turi du skiepus. [Šias kalbas] čia priešiškai sutiko ir universitetai, ir studentai, organizacijos – kalbama apie teisės į mokslą pažeidimą“, – aiškina LRT bendradarbė Londone Viktorija Rinkevičiūtė.

Studijų konsultantų teigimu, neaišku, kaip lanksčiai universitetai priims neskiepytus studentus. Pavyzdžiui, Nyderlanduose, kur dabar krypsta vieni didžiausių lietuvių srautų, nevakcinuoti personalo darbuotojai turi testuotis.

„Teko bendrauti su Olandijos universitetais, jie minėjo šitą reikalavimą, kad šiuo metu jis yra taikomas ir kad jie neatmeta galimybės, kad jis bus taikomas ir studentams, kurie atvažiuos ir pradės studijas“, – pasakoja „Kastu International“ vadovas Arturas Jefimovas.

Universitetai ir patys imasi priemonių, kad studentų skiepijimo tempas augtų. Pavyzdžiui, Valensijos universitetas skiepija „Erasmus“ studentus. Universitetai ragina skiepytis ir Lietuvos studentus. Planuoja įrengti mobiliųjų skiepijimo punktų.

Jaunuoliai iki 24-erių skiepijasi daugiau tik už vaikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt