Aktualijos

2021.07.27 14:10

Atnaujintos taisyklės vykstantiems į Norvegiją: ką būtina žinoti keliaujant tranzitu?

LRT.lt2021.07.27 14:10

Nuo liepos 26 dienos Norvegijoje įsigaliojo naujos taisyklės atvykstantiems į šalį tranzitu, paskelbė Lietuvos ambasada Norvegijoje.

Nuo pirmadienio asmenys, atvykstantys į Norvegiją iš „žaliųjų“ šalių, tačiau keliaujantys tranzitu per šalis, kurioms taikomos griežtesnės atvykimo į Norvegiją taisyklės (t. y. šalys, pažymėtos oranžine, raudona bei tamsiai raudona spalva), privalo laikytis atvykimo taisyklių, kurios taikomos šalims, per kurias vyko tranzitu.

Šiuo metu Lietuva pažymėta žalia spalva, tačiau gali tekti laikytis griežtesnių apribojimų, jei keliaujant būtų kirstos geltona ar raudona spalva pažymėtos šalys.

Atvykstant į Norvegiją iš žaliosios šalies, reikia užpildyti registracijos formą ir pasidaryti testą prie sienos atvykus.

Geltonoms ir raudonoms šalims galioja ribojimai norint patekti į Norvegiją. Tie, kurie turi teisę atvykti, turi turėti neigiamą testą, atliktą prieš atvykimą, pildyti registracijos formą, atlikti ar vieną testą prie sienos ir privalo karantinuotis.

Atvykstant iš tamsiai raudona spalva pažymėtos šalies, galioja viskas, kas ir raudonoms šalims, tačiau gali tekti apsigyventi karantino viešbutyje.

Šalių žemėlapis pagal spalvas – čia.

Nuo liepos 26 d. taip pat įsigaliojo pakeitimas dėl nepilnamečių vaikų atvykimo į šalį.

Jaunesniems nei 18 metų asmenims, kurie vyksta į Norvegiją kartu su savo pilnai paskiepytais tėvais (turinčiais ES skaitmeninį COVID pažymėjimą), nebetaikomos sugriežtintos atvykimo taisyklės.

Norvegijos užsienio reikalų ministerija vis dar rekomenduoja atsisakyti visų nebūtinų kelionių už EEE/Šengeno erdvės bei Jungtinės Karalystės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.