Aktualijos

2021.07.20 19:40

Lietuvis – tarp šešių JK sulaikytų asmenų: neteisėtai gabeno žmones

LRT.lt2021.07.20 19:40

Savaitę trukusi operacija, kurioje dalyvavo Nacionalinės nusikaltimų agentūros (NCA) Tarptautinių nusikaltimų biuras ir policijos Nacionalinis ekstradicijos skyrius (NEU), leido sulaikyti šešis ieškomus bėglius visoje Jungtinėje Karalystėje (JK), praneša Nacionalinė nusikaltimų agentūra.

Operacija buvo vykdoma bendradarbiaujant su partneriais iš Interpolo.

Pareigūnai susekė keletą asmenų, ieškotų dėl moderniosios vergijos, prekybos žmonėmis ir neteisėto žmonių gabenimo į JK.

Be kitų asmenų iš Bulgarijos, Rumunijos ir pačios Didžiosios Britanijos, taip pat sulaikytas ir lietuvis, 37-erių Tomas Žemrieta.

2019 m. jis pasislėpė nuo arešto Lietuvoje, kur buvo nuteistas ketveriems metams kalėjimo už tai, kad buvo organizuoto nusikalstamumo grupuotės narys, verbavęs žmones Lietuvoje ir parduodantis juos į JK darbo išnaudojimo tikslais.

Visi sulaikytieji pristatyti Vestminsterio magistratų teismui ir jiems yra vykdoma ekstradicijos procedūra.

„Jie manė, kad yra nepasiekiami, bet klydo, dėl šių areštų Didžiosios Britanijos visuomenė yra saugesnė. Tačiau čia reikia išsiųsti svarbią žinią, kad JK nėra saugus prieglobstis bėgliams iš užsienio ar žmonėms, susijusiems su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu. Esame pasiryžę užtikrinti, kad ieškomi nusikaltėliai praleistų savo gyvenimą žiūrėdami per petį, žinodami, kad aktyviai siekiame juos suimti ir grąžinti teisingumui“, – pranešime cituojama NCA JK tarptautinių nusikaltimų biuro vadovė Kathryn Clarke.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.