Aktualijos

2021.07.18 12:52

Tyrėjai: saugumas ir savarankiškumas – vertybės, skiriančios emigruojančius ir norinčius likti Lietuvoje

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.07.18 12:52

Kauno technologijų universiteto (KTU) tyrėjai nustatė, kad Lietuvos piliečių norui emigruoti daug įtakos daro negatyvi emocinė būsena, lietuvių pesimizmas bei nepasitenkinimas politine situacija. Vis dėlto, vertybės, kurios skiria norinčius emigruoti ir norinčius likti Lietuvoje, pasak tyrėjų, yra saugumas ir savarankiškumas.

„Mes matome, jog emigravusiems respondentams svarbiausia yra savarankiškumas, kaip vertybė. Kai mes kalbame apie savarankiškumą, turime omeny laisvę, kūrybiškumą, nepriklausomybę, žingeidumą, savigarbą. Tiesiog žmogus gali visus savo poreikius patenkinti, save realizuoti ir jaustis laivas. Tiems, kurie nesiryžta niekur emigruoti, svarbiausia vertybė yra saugumas“, – LRT RADIJUI sako Kauno technologijos universiteto profesorė Vilmantė Liubinienė.

Pasak V. Liubinienės, vertybinis migracijos kultūros tyrimas rodo, kad, keičiantis visuomenės vertybėms, emigracijos mastai iš Lietuvos turėtų mažėti. Šią išvadą pagrindžia ir statistiniai duomenys.

Nuo 1990-ųjų iš Lietuvos emigravo apie 24 proc. gyventojų. Pastaraisiais metais stebima teigiama migracija – į šalį atvyksta daugiau žmonių, nei iš jos išvyksta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.