Aktualijos

2021.06.21 18:20

Londone nuteista tautiečių gauja: pavogė prabangių automobilių už 3 mln. ir dalimis gabeno į Lietuvą

LRT.lt2021.06.21 18:20

Jungtinėje Karalystėje (JK) nuteisti prabangius automobilius vogę 6 lietuviai. Tautiečių gauja Londone ir aplinkinėse grafystėse pavogė daugiau nei 130 transporto priemonių, kurių bendra vertė viršija 3 mln. svarų, jas išardė ir dalimis gabeno į Lietuvą, praneša „My London“.

Metropoliteno policijos pareigūnai nustatė, kad kai kurioms transporto priemonėms, kurių dauguma buvo prabangūs visureigiai, buvo nutrinti identifikaciniai numeriai, pakeičiant juos kitais, dažniausiai nurašytų automobilių identifikaciniais numeriais.

Beraktė patekimo į visureigius ir jų užvedimo sistema leido gaujos nariams, naudojusiems specialią įrangą, surengti vadinamąsias „retransliavimo“ tipo atakas (angl. relay station attack) ir nuvažiuoti nusižiūrėta transporto priemone net neturint jos raktų.

Dar 2019 m. Metropoliteno policija atliko kratas keliuose objektuose Hornčerče ir Purflyte, kur rado tūkstančius svarų grynųjų, su pinigų plovimu siejamą banko kortelę ir keturis tokiu būdu pavogtus automobilius.

Pasibaigus kratoms, trys vyrai buvo sulaikyti, dar vienas sustabdytas ir sulaikytas vairuojantis vogtą automobilį.

Tyrimo metu jie buvo paleisti, tačiau 2019 m. Esekse aptikus automobilių išmontavimo garažą, vėl sulaikyti, jiems pateikti kaltinimai, rašo JK spauda.

„Tai buvo sudėtinga ir gerai organizuota nusikalstama organizacija. Siekdami išvengti susekimo, nusikaltimus vykdę asmenys klastojo tiek transporto priemonių, tiek gaujos narių tapatybę, naudojosi padirbtais dokumentais ir visa virtine banko sąskaitų“, – tyrimui vadovavusį detektyvą inspektorių Pete`ą Ellisą cituoja „My London“.

Teismui buvo pateikti įrodymai apie daugiau nei 130 gaujos pavogtų transporto priemonių, tačiau tikrasis jų skaičius neabejotinai yra daug didesnis.

Soutvorko karūnos teismas nuteisė šešis vyrus, kurie visi yra Lietuvos piliečiai.

Bendra gaujos nariams skirta įkalinimo trukmė siekia daugiau nei 35 metus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.