Aktualijos

2021.06.15 11:02

Armonaitė kreipėsi į SAM: siūlo suteikti galimybę Lietuvoje skiepytis ir užsienyje gyvenantiems tautiečiams

papildyta 13.27
LRT.lt, BNS2021.06.15 11:02

Į Lietuvą pasisvečiuoti atvykstantys tautiečiai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą svetur, šiuo metu neturi galimybės nemokamai pasiskiepyti nuo COVID-19 Lietuvoje. Antradienį Pasaulio lietuvių apygardoje išrinkta seimo narė Aušrinė Armonaitė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė kreipusis į Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) su siūlymu suteikti galimybę nemokamai pasiskiepyti visiems lietuviams.

„Šiuo metu užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai, kurie nedeklaravo išvykimo iš Lietuvos ir moka PSD įmokas, tokią galimybę turės. Tačiau deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos neturi galimybės pasiskiepyti nuo koronaviruso Lietuvoje“, – rašė politikė.

Ji teigė, kad Lietuva yra užsakiusi daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių iš skirtingų gamintojų ir yra viena pirmaujančių šalių Europos Sąjungoje pagal vakcinacijos tempą. Taip pat įraše A. Armonaitė džiaugiasi, kad galėjome pasidalinti dalimi vakcinų su Rytų partnerystės šalimis.

„Šiuo metu daug pasaulio lietuvių planuoja grįžti į Lietuvą aplankyti savo artimųjų. Šiandien kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir pakviečiau sudaryti galimybę Lietuvoje nemokamai pasiskiepyti visiems Lietuvos piliečiams, nepaisant jų deklaruotos gyvenamosios vietos – tame tarpe ir gyvenantiems užsienyje.

Tai padėtų efektyviau suvaldyti viruso plitimą šalyje atostogų laikotarpiu bei išsiųstų žinią mūsų išeivijai – mums jūs rūpite“, – „Facebook“ paskyroje rašė A. Armonaitė.

LRT.lt primena, kad šiuo metu iš Lietuvos išsideklaravę ir PSD neapsidraudę Lietuvos piliečiai, pasak SAM, turėtų būti skiepijami tose šalyse, kuriose gyvena.

Pažymima, kad užsienyje gyvenantys lietuviai turi teisę į skiepijimą pagal tos šalies, kurioje gyvena, teisės aktus.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, valstybės biudžeto lėšomis įsigyjama COVID-19 ligos vakcina gali būti skiepijami tik PSD apdrausti ar kiti nuolatiniai Lietuvos gyventojai, tarp jų ir užsieniečiai.

Remiantis Statistikos departamento duomenimis, nuo pernai kovo iki metų pabaigos į Lietuvą iš užsienio grįžo 17 373 Lietuvos piliečiai.

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Aistė Šuksta BNS teigė, užsienio lietuvių skiepijimo klausimas šiuo metu yra sprendžiamas, tačiau „jis nėra susijęs su galimu vakcinų trūkumu“.

„Jų turime pakankamai. Mes kalbame apie visą procesą ir jo sudėtingumą. Pavyzdžiui, kokiomis sąlygomis galėtų jie atvykti į Lietuvą – ar būtų taikoma izoliacija, juk turime plintančias mutacijas. Reikia išsidėlioti visą procesą taip, kad atlieptume lūkesčius keliamus. Neina kalba tik apie dūrio faktą“, – komentavo A. Šuksta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.