Aktualijos

2021.06.12 11:52

Tautiečiai iš turistams atsivėrusios Ispanijos: šalis pradeda atsigauti, o vietos lietuviai planuoja keliones į gimtinę

Kristina Kybartaitė, LRT.lt2021.06.12 11:52

Pirmadienį Ispanija atvėrė duris turistams iš viso pasaulio: į šalį atvykti jau gali visi, kas yra paskiepyti bent dvi savaites arba prieš 48 valandas atlikę antigenų testą. Palengvinimai keliautojams aktualūs ir Ispanijoje gyvenantiems lietuviams – lengvesnis atvykimas reiškia ir lengvesnį grįžimą iš atostogų.

Vis daugiau atlaisvinimų įvedančioje Ispanijoje pamažu atsigauna turizmas. Kaip portalui LRT.lt pasakojo Ispanijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Agneta Daukantaitė-Vansavičienė, jaučiamas didesnis judėjimas: atostogauti plūsta užsieniečiai, keliaujama ir pačioje šalyje.

„Veikia muziejai ir kiti lankytini objektai. Paplūdimiai, viešbučiai, kavinės, parkai priima lankytojus. Ispanija – didelė šalis, platus turizmo formų pasirinkimas paplūdimiuose, miestuose ir miesteliuose, kalnuose. Ispanija stengiasi išlaikyti patogias turizmui sąlygas, šiemet ypač skatina nacionalinį turizmą, taip pat laukia užsieniečių keliautojų. Manau, aktyvesnį turizmą lemia vasaros sezono nuotaikos ir apribojimų atlaisvinimas“, – dėstė pirmininkė.

Vis dėlto, nors Ispanijoje ribojimai atlaisvinti, o atvykti jau galima iš bet kurios šalies, užsienio turistus vis dar šiek tiek prilaiko tvarka jų pačių šalyse.

„Turizmo srautas priklauso ir nuo kitų šalių, kurios sudaro vadinamųjų žaliųjų ir rizikos šalių sąrašus, iš kur grįžus numatoma saviizoliacija, testavimas. Natūralu, kad tokiais atvejais keliautojas renkasi šalį, iš kurios grįžus nereikės izoliuotis“, – sako A. Daukantaitė-Vansavičienė.

Lietuviai jau planuoja keliones į gimtinę

Ispanijoje gyvenantys tautiečiai, anot bendruomenės pirmininkės, taip pat jau planuojasi vasaros atostogas. Ji teigia, kad atsirandant vis daugiau galimybių keliauti lietuviai tikisi aplankyti artimuosius Lietuvoje.

„Pastebiu, kad lietuviai, be kitų krypčių, jau suplanavę arba planuoja vasaros atostogas Lietuvoje, kas ilgesniam, kas trumpesniam laikui, nes nori aplankyti gimtinę, artimuosius, susitvarkyti reikalus. Taip pat atnaujinama daugiau skrydžių krypčių, todėl keliavimas tampa dar prieinamesnis.

Tarp vietinių lietuvių suaktyvėjusios diskusijos, per kur patogūs skrydžiai, kam kokie skrydžiai atšaukti, kokie reikalavimai grįžus į Lietuvą dėl saviizoliacijos“, – kad susidomėjimo netrūksta, tvirtino pašnekovė.

Ji taip pat sakė pastebėjusi, kad nemaža dalis tautiečių iki kelionės jau pasiskiepijo arba ketina tai padaryti.

Drąsiau renkasi keliones į užsienį

Vis daugiau turistams atsiverčiančių šalių ir mažėjantys ribojimai Lietuvos gyventojus taip pat skatina drąsiau planuoti atostogas. Kaip teigė kelionių agentūros „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė, nors pirmadienį paskelbus apie atlaisvinimus Ispanijoje didesnio susidomėjimo nepajuto, šią kryptį žmonės renkasi noriai.

„Šiuo metu vykdome užsakomuosius skrydžius į Maljorką. Šeštadienio skrydis praktiškai pilnas“, – tvirtino ji.

Anot I. Aukštuolytės, lietuviai išsiilgę kelionių, kurių praėjusiais metais praktiškai nebuvo. Jos teigimu, planuoti atostogas skatina ir besibaigiantys mokslo metai – auga šeimų su mokyklinio amžiaus vaikais užklausų skaičius.

„Žmonės ne tik išmoko saugiai ir atsakingai gyventi su virusu. Drąsiau rinktis keliones į užsienį skatina ir gerėjanti sergamumo situacija Europoje bei pasaulyje, taip pat prasidėjusi vakcinacija, lengvėjančios keliavimo sąlygos. Tiek laiko praleidus namuose, norisi pakeisti aplinką, atitrūkti“, – portalui LRT.lt teigė ji.

Stipriai nukentėjo netekusi turizmo

LRT.lt primena, kad Ispanijai koronoviruso krizė sudavė skaudų smūgį. Netekusi pajamų iš turizmo, šalies ekonomika praėjusiais metais susitraukė beveik 11 proc. ir tai yra blogiausias rodiklis euro zonoje.

Tikimasi, kad šiemet, įvedus atlaisvinimų ir gerėjant pandeminei padėčiai, bus sulaukta apie 45 mln. turistų iš viso pasaulio.

Vis dėlto nerimą kelia kitų šalių apribojimai – kai kuriose šalyse grįžus iš Ispanijos vis dar privaloma saviizoliacija bei testavimasis. Viena tokių šalių – Didžioji Britanija, kuri neįtraukė Ispanijos į žaliąjį sąrašą, o tai reiškia, jog grįžus reikalaujama izoliuotis 10 dienų. Būtent britai Ispanijoje sudarydavo didžiausią skaičių turistų.

Ispanija šiuo metu Lietuvoje įtraukta į paveiktų šalių sąrašą, todėl atvykstant privalomas COVID-19 testas, taip pat 10 dienų saviizoliacija. Vis dėlto, iš penktadienį paskelbto atnaujinto paveiktų šalių sąrašo išbrauktos Ispanijos salos – Tenerifė, Maljorka, Gran Kanarija. Grįžus iš čia saviizoliacija nebeproživaloma. Viską, ką reikia žinoti atvykstant į Lietuvą iš paveiktų šalių, galima rasti ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.