Aktualijos

2021.04.28 19:35

Dokumentų išdavimas Mančesterio lietuviams taps paprastesnis – netrukus duris atvers pasų centras

LRT.lt2021.04.28 19:35

Siekiant pagerinti konsulinių paslaugų pasiekiamumą Jungtinėje Karalystėje, Lietuvos Respublikos ambasada kartu su išorės paslaugų teikėju VFS Global nuo 2021 m. gegužės 10 d. Mančesteryje pradeda teikti asmens tapatybės dokumentų – Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės ir paso – išdavimo ar keitimo paslaugą, praneša Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje.

Tai jau trečias pasų centras šalyje, kuriame Jungtinėje Karalystėje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai turės galimybę pasikeisti pasą ar asmens tapatybės kortelę. Pasų centras Londone duris atvėrė 2020 m. liepos 8 d., Edinburge – 2020 m. rugsėjo 21 d.

Pasų centrai teikia šias konsulines paslaugas:

- priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo ar keitimo;
- priima prašymus dėl pirmo paso/asmens tapatybės kortelės išdavimo vaikui iki 16 metų amžiaus;
- priima prašymus dėl paso/asmens tapatybės kortelės keitimo pakeitus pavardę po santuokos ar ištuokos;
- priima prašymus dėl vaiko gimimo užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas ar keičiamas - pasas arba asmens tapatybės kortelė;
- priima prašymus dėl santuokos/ištuokos užsienyje įtraukimo į apskaitą Lietuvoje, kai kartu yra išduodamas arba
- keičiamas pasas arba asmens tapatybės kortelė.

Pageidaujantys kreiptis į pasų centrą Mančesteryje kviečiami iš anksto registruotis elektroninės registracijos sistemoje.

Pasų centro Mančesteryje adresas: 50 Devonshire Street North, Manchester, M12 6JH, United Kingdom. Į pasų centrą privaloma atvykti asmeniškai, įskaitant vaikus nuo 1 metų.

Prieš atvykstant teikti dokumentų dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo / keitimo, būtina susipažinti su Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ar pasų centro interneto svetainėse pateikta informacija apie asmens dokumentų išdavimą, rašoma ambasados pranešime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt