Aktualijos

2021.04.08 18:41

Airijos lietuvis apie vakcinavimo eigą: ne visiems aiški prioritetinė tvarka, ji nuolat kinta

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2021.04.08 18:41

Skaičiuojama, kad šią savaitę Airijoje suleista milijonoji vakcinų dozė. Nuo pirminio plano, kuris numatė šį skaičių viršyti dar kovą, šalis atsilieka dėl sutrikimų tiekimo grandinėje. Šiuo metu bent viena doze yra paskiepytas vienas iš šešių suaugusiųjų šalyje. Tiesa, Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas Arūnas Teišerskis LRT TELEVIZIJAI sakė, kad vakcinavimo tvarka kelia klaustukų, o kai kurių profesijų atstovai nėra patenkinti.

Anot lietuvio, nėra aišku, kokia grupė kada bus skiepijama, mat prioritetinės grupės net kelis kartus keitėsi. Vis dėlto kol kas tebevyksta senjorų ir lėtinėmis ligomis sergančiųjų vakcinavimo procesas.

„Pirmiausia bus suskiepyti tie, kurie yra rizikos zonoje, – vyresni žmonės, sergantieji. Šiuo metu Vyriausybės numatyta, kad suskiepijus tuos rizikos grupei priklausančius žmones visi kiti bus skiepijami pagal amžių. Anksčiau buvo tam tikri prioritetai, bet dabar nutarė juos panaikinti ir skiepyti pagal amžių“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja A. Teišerskis.

Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas apie vakcinavimo eigą: ne visiems aiški prioritetinė tvarka, ji nuolat kinta

Vis dėlto, kaip pažymi pašnekovas, tokiu sprendimu patenkinti ne visi. Pavyzdžiui, mokytojų profsąjunga pranešė planuojanti streikuoti. „Mokyklos jau atidarytos ir jie traktuoja, kad mokytojai yra rizikos zonoje ir turėtų gauti skiepą anksčiau“, – komentuoja lietuvis.

Jo teigimu, mokiniai į šalies ugdymo įstaigas pradėjo eiti nuo kovo. Numatyta, kad ateinantį pirmadienį gyvai mokytis sugrįš jau visos moksleivių grupės. Pagal dabartinį planą tikimasi, kad iki liepos pabaigos ar rugpjūčio pradžios bus paskiepyta dauguma šalies gyventojų, nurodo A. Teišerskis.

Paklaustas, kaip apie skiepijimosi galimybę informuojami vyresnio amžiaus Airijos gyventojai, lietuvis tikina – daugelis sulaukia skambučio.

„Visi rizikos grupės žmonės kur nors registruoti – ar pas gydytoją, ar socialinėje apsaugoje. Su jais atitinkamai susisiekia tie žmonės, kurie ir anksčiau bendravo. Dažniausiai telefonu, ypač turint omeny senus žmones.

Nors yra tokia legenda, kad Airija yra labai technologiškai išsivysčiusi šalis, čia daug kas iki šiol vyksta telefonu ir ne visą laiką kokiais nors elektroniniais metodais netgi verslus galima pasiekti“, – pasakoja Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas.

Pasak A. Teišerskio, Airijoje, kitaip nei Lietuvoje, rinktis vakciną galimybės bent kol kas nėra.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Airijos lietuvių bendruomenės pirmininkas apie vakcinavimo eigą: ne visiems aiški prioritetinė tvarka, ji nuolat kinta

Populiariausi