Aktualijos

2021.02.18 16:49

Lietuvis jūrininkas išgyveno 16 valandų plūduriuodamas Ramiajame vandenyne

atnaujinta 17.55
LRT.lt2021.02.18 16:49

Pranešama, kad iš krovininio laivo iškritęs lietuvis jūrininkas sugebėjo išsilaikyti net 16 valandų Ramiajame vandenyne, kol buvo išgelbėtas. Ramiojo vandenyno centre esančioje Polinezijos salų grupėje gelbėjimą koordinuojantis centras pranešė, kad vyras rastas gyvas netoliese Australijos salų, skelbia lci.fr.

Antradienio rytą tarnybinio laivo „Silver Supporter“ įgula pasigedo vyriausiojo inžinieriaus, jis nedalyvavo ir pusryčiuose. Netrukus buvo pradėta vyro paieška. Apsukus laivą apie dingusį žmogų pranešta ir Prancūzijos kariniam jūrų laivynui.

Gelbėtojai vėliau komentavo, kad 16 valandų praleidęs vandenyne 52 metų lietuvis jūreivis galiausiai rastas ir jo sveikata, paskutiniais duomenimis, atrodo nebloga.

Kaip pasakojo gelbėjimo operacijos koordinatorius Thomas Domenichini, apie 2 valandą nakties lietuvis jūrininkas užpildė savo mechaniko dienoraštį ir vėliau nėra žinoma, kas nutiko bei kaip jis peržengė bortą, informuoja naujienų agentūra AFP.

Šiuo metu laivas tęsia savo kelionę iš Naujosios Zelandijos Pitkerno salų link.

Lietuvos ambasada Prancūzijoje LRT.lt nurodė, kad apie šį įvykį sužinojo iš Prancūzijos žiniasklaidos. „Oficialios Prancūzijos Polinezijos institucijų informacijos apie šį nutikimą neturime, duomenis apie įvykį tiksliname“, – komentuoja ambasada.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt