Aktualijos

2021.01.14 12:18

Atidėta prievolė dėl COVID-19 testo skrydžiui į JK: norima suteikti laiko pasiruošti

ELTA2021.01.14 12:18

Anglija trims dienoms atideda testo prievolę atvykėliams. Ji galios nuo pirmadienio. Didžiosios Britanijos transporto sekretorius Grantas Shappsas ketvirtadienį tviteryje rašė, kad norima „atvykstantiesiems iš užsienio duoti laiko pasiruošti“. Įsigaliojus atitinkamai nuostatai, atvykti į Angliją bus galima tik turint neigiamą koronaviruso testą.

Testo prievolė įvedama nuo pirmadienio 4.00 val. Ji bus taikoma ir britams. Testas turės būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 valandas. Jį reikės pateikti dar prieš pradedant kelionę lėktuvais, traukiniais ar laivais.

Nepriklausomai nuo testo rezultato, visi atvykėliai turės dešimčiai dienų karantinuotis. Karantiną bus galima sutrumpinti, jei praėjus penkioms dienoms po atvykimo naujo testo rezultatas bus neigiamas.

Išimtys taikomos iki 10 metų amžiaus vaikams, kurie atvyksta iš kitų Jungtinės Karalystės dalių, bei vilkikų vairuotojams. Kaip laikomasi taisyklių, kontroliuos pasieniečiai. Už prasižengimus grės mažiausiai 500 svarų (550 eurų) bauda.

Nepaisant griežto karantino, Covid-19 skaičiai Didžiojoje Britanijoje išlieka labai aukšti. Tai aiškinama naujos atmainos koronaviruso plitimu.

Populiariausi