Aktualijos

2021.01.07 14:49

Diskusija apie Lietuvą kosmose kviečia susipažinti su pasauliniais lietuvių pasiekimais

LRT.lt2021.01.07 14:49

Ketvirtadienį 17 valandą LRT.lt transliuos diasporos profesionalų forumo diskusiją kosmoso tema. Renginio ašis - šių metų Globalios Lietuvos apdovanojimų laureatas Vytenis Buzas, lietuvių kosmoso įmonės „NanoAvionics” bendraįkūrėjas. Jis dalinsis įmonės augimo sėkmės istorija, papasakos apie bendradarbiavimą su NASA ir kaip jam pavyko patekti į pasaulio kosmoso industrijos lyderių sąrašą šalia Elano Musko. 

„Kosmoso sritis Lietuvoje daug kam skamba neįtikėtinai, tolimai ir dauguma žmonių nežino, kokių pasiekimų lietuviai turi. Tikimės, kad diskusija padės visiems geriau suprasti Lietuvos ir lietuvių laimėjimus bei ateities galimybes kosmose,” – pasakojo forumo organizuojančio „Global Lithuanian Leaders” tinklo vadovė Aušra Kukelkaitė.

Diskusiją vystyti ir išplėsti padės kiti srities ekspertai. Renginyje dalyvaus Lietuvos aerokosmoso asociacijos valdybos narys dr. Vidmantas Tomkus, fizikos mokslų daktarė, optinių ir lazerinių sistemų inžinierė dr. Simona Liukaitytė–Suszczynska, verslininkas ir filantropas, kosmoso srities entuziastas ir populiarintojas Vladas Lašas, neurobiofizikas, buvęs NASA Ames stažuotėje Silicio slėnyje Aivaras Vilutis. Diskusiją moderuos mokslo žurnalistė Goda Raibytė.

Valandos trukmės renginio transliacija vyks LRT.lt portale ir organizatorių Facebook puslapyje. Norintys aktyviau įsitraukti ir užduoti klausimų diskusijos dalyviams gali registruotis bei dalyvauti renginyje, prisijungus per Zoom programą. Daugiau informacijos ir registracija čia.

Tradicinis forumas keliasi į virtualią erdvę ir suteiks galimybę visiems susitikti su Globalios Lietuvos apdovanojimų laureatais, nominantais ir susipažinti su jų sėkmės istorijomis, pasiekimais. Visus sausio ketvirtadienius laukia keturios skirtingų temų sesijos, kuriose įkvepiantys apdovanojimų laureatų ir nominantų pranešimai, diskusijos su jais ir kitais sričių ekspertais.