Aktualijos

2020.12.22 12:35

Ambasada Londone registruoja asmenis, kuriems būtina grįžti į Lietuvą

Jūratė Skėrytė, BNS2020.12.22 12:35

Ambasada Jungtinėje Karalystėje registruoja asmenis, kuriems būtina pagalba grįžti į Lietuvą. Jų pargabenimas organizuojamas drauge su latviais ir estais, sako užsienio reikalų ministras.

„Mūsų ambasada Jungtinėje Karalystėje nuo vakar pradėjo rinkti duomenis apie žmones, kuriems reikia vadinamojo humanitarinio grįžimo dėl aplinkybių šeimose ar dėl kokių nors besiklostančių situacijų, kurios reikalautų neišvengiamo grįžimo“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Gabrielius Landsbergis.

Anot jo, tokiems žmonėms reikėtų kreiptis į Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje konsulinį skyrių.

G. Landsbergio teigimu, tokių žmonių nėra daug.

„Tai nėra šimtai žmonių“, – sakė jis.

Ministras pabrėžė, kad kiekvienas atvejis tikrinamas ir vertinamas individualiai.

„Jeigu yra netektis šeimoje, akivaizdžios problemos neturint galimybės užsitikrinti gyvenamojo būsto, vaikų ir tėvų atskyrimas“, – jis vardijo priežastis, dėl kurių galima tikėtis valstybės pagalbos grįžti iš Jungtinės Karalystės.

Pasak G. Landsbergio, sprendimo, kaip pargabenti savo piliečius, ieškoma drauge su Latvija ir Estija.

„Taip pat galiu patvirtinti, kad ieškome bendro sprendimo Baltijos valstybėms. Nuolat kontaktuoju su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais, tą patį daro susisiekimo ministras, ieškodami bendro sprendimo padėti mūsų piliečiams“, – teigė jis.

Kada ir kokiu būdu galėtų vykti žmonių pargabenimas, dar nenuspręsta.

Užsienio reikalų ministras neatmetė, kad vėliau gali tekti sumokėti už parvežimą.

Lietuvoje nuo pirmadienio ryto iki metų pabaigos Vyriausybės sprendimu įsigaliojo draudimas keleiviniais lėktuvais atvykti iš Jungtinės Karalystės dėl šioje šalyje plintančios koronaviruso atmainos. Krovininiai skrydžiai nestabdomi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.