Aktualijos

2020.11.27 10:33

Oro uostai laukia švenčių: srautai gali padvigubėti, planuojama daugiau skrydžių „emigrantinėmis“ kryptimis

Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.27 10:33

Aviakompanijos ir oro uostai laukia švenčių – pastarosiomis savaitėmis tvyranti ramybė oro uostuose gali pamažu išsisklaidyti. Prognozuojama, kad švęsti, aplankyti artimuosius pasiryžę žmonės ims dažniau skraidyti. Krypčių taip pat žadama daugiau.

Vilniuje ketvirtadienį leidosi lėktuvas, atskridęs iš Paryžiaus. Pastaruoju metu – čia tūpia vos vienas kitas kasdien. Iš Paryžiaus atvyko kelios dešimtys keleivių. Įprastai tokiu metu daugiausia keliaudavo ne atostogaujantieji, o verslininkai – bet ir jie dabar linkę reikalus spręsti per nuotolį.

Bendrovės Lietuvos oro uostai Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas sako, lapkričio pabaigoje trijuose oro uostuose vyko vos apie ketvirtadalis skrydžių, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Avialinijos ruošiasi šventėms – siūlys daugiau krypčių

„Dauguma keliautojų nekeliauja ne dėl koronaviruso, pandemijos, tačiau dėl skirtingų izoliacijos reikalavimų taikymo ES šalyse. Tarkim, nuvykus į vieną šalį reikia izoliuotis, į kitą – nereikia, tai, kad nėra bendros sistemos, turi didesnę įtaką tiems keliautojams“, – sako Lietuvos oro uostų atstovas Aurimas Stikliūnas.

Oro uosto atstovai sako, kad vaizdas pamažu turėtų keistis jau kitą mėnesį, kai prasidės šventės. Jeigu lyginsime su lapkričiu, prognozuojama, kad keleivių srautai gali padvigubėti.

„Didžiausia paklausa, matome, yra „emigrantinėmis“ kryptimis. Oro bendrovės šiuo metu yra suplanavusios didinti skrydžių apimtis į Airiją, Didžiąją Britaniją, Norvegiją, Švediją, Daniją. Kai kurios skrydžių bendrovės planuoja atkurti skrydžius ir į šiltuosius regionus“, – sako Lietuvos oro uostų atstovas.

Aviacijos ekspertas Simonas Bartkus sako, keleivių įpročiai pasikeitė – dauguma skrydžių įsigyjami likus vos kelioms dienoms iki išvykimo, o tai neleidžia oro bendrovėms įžvelgti, kokia gali būti paklausa artimiausioje ateityje. Vis dėlto šventinio laikotarpio aviakompanijos itin laukia.

„Tai gali būti tam tikras lakmuso popierėlis, parodantis, kaip atrodys likę žiemos mėnesiai ir galbūt pavasario pradžia. Jeigu pasimatys, kad iš tiesų žmonių noras keliauti vis dar yra tikrai labai mažas, tai tikėtina, kad sausio, vasario, kovo mėnesiai toliau bus tikrai liūdni keliavimo prasme“, – teigia S. Bartkus.

Viliamasi, oro uostuose tvyrantį štilį išsklaidys kuriamos vakcinos, o vasarop – ir užplūsiantys kelionių pasiilgę keleiviai.

Populiariausi