Aktualijos

2020.11.26 20:06

Dalyvauti atsisveikinime su Maradona ruošiasi ir Argentinos lietuviai: jo istorija įkvėpė tikėti svajonių išsipildymu

Karolina Marcinkevičiūtė, Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2020.11.26 20:06

Trečiadienį pranešta žinia apie legendinio Argentinos futbolininko Diego Maradonos mirtį sukrėtė visą šalį ir viso pasaulio futbolo bendruomenę. Kaip portalui LRT.lt pasakojo vietos lietuviai, žmones ištiko šokas, niekas negalėjo patikėti išgirdę apie legendos mirtį. Atsisveikinti su futbolo dievaičiu norinčiųjų eilė nusidriekė daugiau nei per 10 kvartalų, patikina Argentinos lietuvė.

Argentinos lietuvių bendruomenei priklausantis Juanas Ignacio Fourmentas Kalvelis apie D. Maradonos mirtį išgirdo su šeima žiūrėdamas televiziją. Buvo nutraukta įprasta programa ir pradėta tiesioginė transliacija, per ją šaliai ir buvo pranešta, kad dėl širdies veiklos sutrikimo mirė D. Maradona.

„Nuotaikos tikrai labai blogos. Žmonėms šokas. Vakar žiūrėjome televiziją ir žurnalistai pradėjo transliaciją realiu laiku. Niekas negalėjo patikėti, kad tai įvyko taip staiga.

Kaip žinote, Lietuvoje pirma religija yra krepšinis, o čia, Argentinoje, mes išgyvename dėl futbolo. Maradona sakė, kad kai buvo vaikas ir augo neturtingame rajone, jo svajonė buvo dalyvauti Pasaulio futbolo čempionate. Jis pasiekė viską ir dar daugiau. Tapo tikru simboliu“, – neslėpdamas jaudulio pasakojo Argentinos lietuvis.

Pasak pašnekovo, D. Maradona argentiniečiams simbolizavo, kad viską įmanoma pasiekti ir svajonės vis dėlto pildosi. J. I. Fourmentas Kalvelis sakė, kad, norint suprasti jo svarbą šaliai, reikia žinoti, jog futbolo legenda gimė itin neturtingame Buenos Airių priemiestyje ir pats turėjo siekti savo svajonės.

Buvęs futbolininkas 1986 metais su Argentinos rinktine tapo pasaulio čempionu, o jo karjera truko nuo nuo 1976 iki 1997 m.

„Žinote, vakar galvojau, su kuo galime palyginti šią mirtį. Turbūt niekas tam dabar neprilygsta Argentinos istorijoje. Maradona mūsų gyvenimuose reiškė labai daug ir tai buvo ne tik futbolininkas. Tai akivaizdu ir atsisveikinant su juo.

Vos tik žinia apie šią mirtį buvo išpublikuota, žmonės ėjo į stadionus, kur jis treniravosi, vėliau dirbo treneriu, ir taip išreiškė pagarbą“, – kalbėjo jis.

J. I. Fourmentui Kalveliui antrina Argentinos lietuvė Laura Gomez Metrikis. Ji sako, kad šalis tarsi sustingo – žmonėms dabar nerūpi niekas kitas, tik atsisveikinimas su legenda.

„Atsisveikinti su Dievu norinčiųjų eilė nusidriekė daugiau nei per 10 kvartalų. Šimtai tūkstančių žmonių laukia savo eilės su liūdesiu ir pagarba. Nesuskaičiuojama galybė vėliavų, gėlių, marškinėlių, laiškų, nuotraukų.

Savo pasiekimais D. Maradona atkreipė viso pasaulio dėmesį į Argentiną, suvienijo jos žmones ir leido pajusti pasididžiavimą. Jis suteikė nepamirštamų akimirkų argentiniečiams“, – tikina pašnekovė.

L. Metrikis pritaria J. I. Fourmento Kalvelio minčiai, jog D. Maradonos gyvenimo istorija įkvėpė daugybę žmonių tikėti svajonių išsipildymu, taip pat ir ją pačią.

Pasak Argentinos lietuvės, ši futbolo žvaigždė išsiskyrė unikaliu žaidimo stiliumi ir buvo tiesiog neįmanoma jo nepamilti. Nepaisant „blogąja prasme neramaus“ D. Maradonos gyvenimo, jis turėjo nepaprastą įtaką kitų žmonių gyvenimams, įsitikinusi pašnekovė.

„Ačiū D. Maradonai už daugybę džiugių prisiminimų. Mane pačią žinia apie jo mirtį labai nuliūdino, planuoju eiti atsisveikinti. Tegul jis ilsisi ramybėje su visomis triumfo akimirkomis, žmonių meile ir nuostabiais pasiekimais“, – mintimis dalijasi L. G. Metrikis.

LRT.lt primena, kad šalyje dėl D. Maradonos mirties paskelbtas trijų dienų gedulas. Ketvirtadienį anksti ryte į prezidentūros rūmus buvo atvežtas karstas su futbolo legenda, o atiduoti pagarbą mirusiam tautiečiui dar prieš atveriant įėjimą į rūmus būriavosi minios žmonių.

Sirgaliai išsirikiavo ilgoje eilėje, kad galėtų nors trumpam pamatyti Argentinoje didvyriu laikomo D. Maradonos karstą. Praeidami žmonės ne tik liejo ašaras ir skyrė atminimo žodžius mirusiai įžymybei, bet ir mėtė marškinėlius bei kitus atminimo simbolius.

Buenos Airių gatvėse tarp policijos ir futbolo gerbėjų kilo nedidelių susistumdymų, kai sirgaliai norėjo prasibrauti arčiau savo dievuko karsto. Tiesa, netrukus teisėsaugos pareigūnai neramumus numalšino. Ašaras gatvėse liejo ir jauni sirgaliai, kurie gyvai D. Maradonos žaidžiančio nėra matę.

D. Maradona bus palaidotas ketvirtadienį Buenos Airių pakraštyje esančiose kapinėse, kur yra palaidoti jo tėvai.

Populiariausi