Aktualijos

2020.11.16 18:30

Lietuvis ir britė pripažinti kaltais dėl 4 savaičių dukters mirties – mažylė neišgyveno po stipraus purtymo

LRT.lt2020.11.16 18:30

Pietų Londone gyvenanti 44-erių britė Clare Sanders ir 45-erių metų lietuvis Tomas Vaitkevičius buvo pripažinti kaltais dėl vos mėnesio sulaukusios jųdviejų dukters mirties, rašo BBC.

Vadybos konsultantė C. Sanders ir pameistrys T. Vaitkevičius Anglijoje buvo nuteisti už tai, kad 2017 m. sukėlė savo dukters Evos Sanders mirtį, keletą kartų ją supurtydami.

Per teismo posėdį prisiekusieji išgirdo, kad kelių smurto protrūkių metu Eva patyrė galvos ir stuburo traumas, jai 27 vietose buvo lūžę šonkauliai. Abu tėvai neigė smurtavę prieš mergaitę ar pastebėję, kad kas nors kitas būtų su ja blogai elgęsis, praneša BBC.

Pietų Londone esančiame Mičamo rajone gyvenantiems kaltinamiesiems bausmė bus paskirta lapkričio 27 d.

Mirė ligoninėje

Iš kriminalinių bylų teismui „Old Bailey“ pateiktos medžiagos matyti, kad pagalbos tarnybas iškvietė poros kaimynė, kurią 2017 m. rugsėjo 1-osios naktį prižadino C. Sanders klyksmas ir skambutis į duris, rašo BBC.

Policijai ir greitajai medicinos pagalbai buvo pranešta apie 1 mėnesio sąmonę praradusį kūdikį. Mažylė buvo nugabenta į Šv. Jurgio ligoninę Tutinge ir prijungta prie gyvybės palaikymo aparatų, tačiau kitą dieną pranešta, kad ji neišgyveno, nurodoma Metropoliteno policijos pranešime.

Kaip rašo BBC, kaltinimą palaikantis prokuroras Tomas Little`as prisiekusiesiems sakė, kad Eva bent tris kartus buvo „žiauriai supurtyta“.

„Tai, kaip mes vadiname, buvo net keletas brutalių smurto protrūkių. Bejėgis kūdikis negalėjo kalbėti, negalėjo pasakyti, kas nutiko, negalėjo apsiginti“, – sakė jis.

Bylos medžiagoje taip pat rašoma, kad C. Sanders, kuri laukdamasi Evos išėjo iš gerai apmokamo darbo, likus 6 dienoms iki mergaitės mirties internete ieškojo informacijos apie „sukrėsto kūdikio sindromą“ ir „kūdikių kratymą“. Taip pat nurodoma, kad pora buvo linkusi girtauti, praneša „Daily Mail“.

T. Vaitkevičius teigė žiūrėjęs televizorių tuo metu, kai jo sugyventinė nuėjo pažiūrėti, kaip laikosi jų dukra. Jis neigė smurtavęs prieš kūdikį. Abu tėvai teismo metu kaltino vienas kitą.

Prisiekusieji buvo supažindinti ir su ankstesniais T. Vaitkevičiaus teistumais, taip pat ir už smurtą artimoje aplinkoje, kuomet jis ginčo metu sugriebė buvusiai žmonai už kaklo, praneša BBC.

Populiariausi