Aktualijos

2020.09.17 10:43

Norvegijoje išgelbėtas pasiklydęs ir naktį kalnuose praleidęs lietuvis

LRT.lt2020.09.17 10:43

Lietuvis Remi Grinius kartu su dviem draugais šeštadienį leidosi į žygį ant Norvegijos kalno Galhiopigeno. Vyras pasimetė nuo draugų ir dingo. Gelbėtojų paieškas apsunkino sudėtingos oro sąlygos, tačiau kitą dieną lietuvį pavyko rasti. Keliautojui pavyko išsigelbėti, nes jis atsitiktinai aptiko apleistą palapinę, praneša Norvegijos portalas „Nrk.no“.

Vyras ėjo priekyje draugų ir galiausiai nebegalėjo rasti kelio atgal. „Viskas įvyko dėl mano paties klaidų. Žengiau kelis žingsnius neteisinga kryptimi ir visiškai pamečiau kelią, nebežinojau, kur einu“, – „Nrk.no“ sakė R. Grinius.

Apie lietuvio dingimą buvo pranešta šeštadienio vakarą, maždaug 19 val. 30 min. Jo ieškoti leidosi gelbėtojai, buvo pasitelkti šunys, sraigtasparnis. Tačiau paieškas sunkino smarkus vėjas ir debesys.

„Suvokiau, kad esu vienas kalnuose. Pradėjau melstis ir dejuoti. Galvojau, kad turėsiu sumokėti už tai, jog nebuvau tinkamai pasiruošęs. Vis prašiau dar vienos galimybės“, – „Nrk.no“ pasakojo lietuvis.

Galų gale klaidžiodamas R. Grinius rado apleistą palapinę, joje vyras aptiko miegmaišį, čia praleido naktį. Tai leido jam nesušalti.

Sekmadienį gelbėjimo centras iš R. Griniaus telefono gavo GPS signalą ir gelbėtojams pavyko vyrą surasti. Jis buvo įstrigęs tokioje vietoje, kurios gelbėtojai kurį laiką negalėjo pasiekti dėl blogų oro sąlygų. Apie 8 val. 55 min. gelbėtojai pastebėjo lietuvį ir išgelbėjo.

Akimirka, kai išvydo gelbėjimo ekipažą, buvo neįtikėtina, teigė vyras. Kaip R. Grinius sakė „Nrk.no“, jis jaučiasi nepaprastai dėkingas gelbėtojams. Paskui vyrą apžiūrėjo medikai.

„Tai buvo lyg laimėjimas loterijoje“, – sakė „Nrk.no“ Innlandet apygardos policijos operacijų vadovas Bardas Einaras Hoftas. Jo teigimu, tiesiog neįtikėtina, kad R.Grinius sugebėjo rasti apleistą palapinę.

Gelbėtojas Tomas Ordingas Dahlas „Nrk.no“ sakė, jog komanda buvo pasiruošusi blogiausiam scenarijui, kad lietuvio paieška nebus sėkminga. Buvo tamsu, o ledyne, ant kurio jis buvo, yra nemažai plyšių. Tai, kad vyras nė į vieną iš jų neįkrito, gelbėtojas vadina sėkme. Be to, naktį kalnuose buvo minusinė temperatūra, snigo ir buvo vėjuota.

Išgelbėtas lietuvis patikino iš šio įvykio pasimokęs ir įspėjo kitus neiti į kalnus tinkamai nepasiruošus. Vieną iš pirmųjų kartų į tokį žygį leidęsis vyriškis nebuvo pasirūpinęs maistu, tinkamais drabužiais ir įranga, skelbia „Nrk.no“.

Populiariausi