Aktualijos

2020.09.16 19:50

Airijoje prekyba žmonėmis ir narkotikais kaltinami lietuviai pasirodė teisme: vieną paleido už užstatą, kiti lieka suimti

LRT.lt2020.09.16 19:50

Teismą Airijoje pasiekė lietuvių gaujos, kuri vykdė prekybą žmonėmis ir narkotikais, byla. Nusikaltėliai įtariami nuo 2015 metų iš Lietuvos atgabenę dešimtis tautiečių ir vertę juos pardavinėti heroiną Belfaste ir kitose Airijos bei Šiaurės Airijos vietose, rašo „Belfast Telegraph“. 

Penki šiais nusikaltimais įtariami organizuotos nusikalstamos grupės nariai pagal ekstradicijos orderį buvo sulaikyti praėjusio mėnesio pabaigoje bendromis Airijos policijos, Šiaurės Airijos policijos tarnybos ir Lietuvos policijos pastangomis.

Išplatintame pareiškime teisėsaugos institucijos tvirtina, kad, Airijoje ir Lietuvoje sulaikius 18 asmenų, organizuota nusikalstama grupė buvo išardyta, skelbia „Belfast Telegraph“.

Teigiama, kad gaujos nariai surado ir užverbavo ne mažiau kaip 65 lietuvius iš pažeidžiamų visuomenės sluoksnių ir prisiviliojo juos į Airiją ir Šiaurės Airiją, žadėdami legalų darbą. Į salą atvykę žmonės buvo verčiami prekiauti heroinu Dublino, Korko, Voterfordo, Belfasto ir Trali gatvėse.

Antradienį penki įtariami organizuotos nusikalstamos grupės nariai buvo atvesdinti į teismą, kur buvo paskelbtos posėdžių dėl ekstradicijos datos.

Andrius Pagojus (39 m.), kuris, kaip teigiama, yra vienas pagrindinių gaujos veiklos Airijoje organizatorių, kaltinamas prekyba žmonėmis ir visų minėtų 65 asmenų atgabenimu į Airiją, pasinaudojus jų pažeidžiamumu. Taip pat jis kaltinamas vertęs juos prekiauti heroinu, panaudojant smurtą.

Be to, įtariama, kad A. Pagojus organizavo pinigų rinkimą, saugojimą ir paskirstymą, įskaitant ir tariamą savo dalį, skirtą namo renovacijai Lietuvoje, praneša „Belfast Telegraph“.

Aurimas Mecius (32 m.) įtariamas septynių išnaudotų narkotikų prekeivių kontrole ir priežiūra, pirmiausia Votforde. Manoma, kad A. Mecius ir pats tiesiogiai prekiavo heroinu, be to, jis kaltinamas dalį narkotinių medžiagų praradusio ir įsakymams nepaklususio prekeivio sumušimu nežinomame bute Airijoje 2017 m. rugpjūčio 15 d.

Donatas Ravickas (28 m.) įtariamas ne mažiau kaip 15 pažeidžiamų gatvės prekeivių narkotinėmis medžiagomis priežiūra ir kontrole, taip pat prekyba narkotinėmis medžiagomis.

Be to, D. Ravickas 2018 m. balandį Lietuvoje, kaip manoma, užverbavo Artūrą Bogačiovą, žinodamas, kad šis bus verčiamas prekiauti heroinu Airijoje. Dar prieš įtariamą pergabenimą į Airiją A. Bogačiovas buvo rastas negyvas, kaip įtariama, perdozavęs narkotinių medžiagų.

Rokas Venckus (29 m.) įtariamas kontroliavęs penkis prekeivius narkotikais, pirmiausia Tarli ir Kelio grafystėje, ir prekiavęs heroinu.

Manoma, kad A. Mecius, D. Ravickas ir R. Venckus gaujoje atliko prižiūrėtojų funkciją. Visi jie kaltinami pažeidžiamų asmenų išnaudojimu, verčiant juos prekiauti heroinu Airijoje, įbauginimo, bausmių taikymo ir drausmės palaikymo tikslais naudojant smurtą. Teigiama, kad jie informuodavo gaujos vadeivą apie išnaudojamų asmenų darbą, jų dingimus ar elgesį, skelbia „Belfast Telegraph“.

Penktas Airijoje sulaikytas asmuo – Sandra Pagojė (31 m.). Ji, kaip manoma, organizavo užverbuotų asmenų pervežimą į Airiją, nors žinojo, kad jie bus išnaudojami. Be to, moteris įtariama pinigų plovimu.

Visi šie asmenys buvo ieškomi Lietuvoje dėl prekybos žmonėmis, nusikalstamo susivienijimo organizavimo ir narkotinių medžiagų platinimo. A. Pagojus ir S. Pagojė papildomai buvo ieškomi dėl pinigų plovimo.

Kiti asmenys, ekstradicijos dokumentuose nurodomi kaip pagrindiniai organizuotos nusikalstamos grupės nariai, per pastaruosius keletą metų yra teisti Airijoje. S. Pagoję teismas paleido už užstatą, o kiti kaltinamieji liko sulaikyti, rašo „Belfast Telegraph“.

Teismo posėdyje S. Pagojės per vertėją buvo paprašyta paaiškinti, kodėl ji neigusi turinti lietuvišką pasą, nors vėliau jis buvo rastas jos gimtojoje šalyje. Moteris pasirašė pasižadėjimą nesikreipti dėl paso išdavimo ir nebandyti išvykti iš Airijos, kol jai taikoma kardomoji priemonė. Teismas dėl siūlomos įtariamųjų ekstradicijos į Lietuvą vyks lapkritį.

Organizuota nusikalstama grupė įtariama didelio kiekio heroino, kuris, kaip manoma, nuo 2015 m. buvo gaunamas iš vietos tiekėjų, platinimu. Manoma, kad iš prekybos narkotinėmis medžiagomis įgytos piniginės lėšos buvo neteisėtai įvežamos į Lietuvą ir plaunamos, perkant automobilius, nekilnojamąjį turtą ir kita.

Taip pat skaitykite

Populiariausi