Aktualijos

2020.09.15 15:04

Seimas nenagrinėjo įpareigojimo operatoriams teikti duomenis apie lietuvius užsienyje

Milena Andrukaitytė, BNS2020.09.15 15:04

Seimui antradienį planuota pristatyti pataisas, kurios įpareigotų mobiliojo ryšio operatorius teikti duomenis apie Lietuvos piliečius užsienyje, bet klausimas liberalų siūlymu išbrauktas iš darbotvarkės.

Pagal Užsienio reikalų ministerijos (URM) inicijuojamas Elektroninių ryšių įstatymo pataisas, operatoriai turėtų teikti duomenis apie užsienyje esančių paslaugų naudotojų skaičių, persiųsti ministerijos pranešimus, padėti susisiekti su žmonėmis, jeigu kyla grėsmė jų saugumui, sveikatai ar gyvybei.

Pasak ministerijos, šiuo metu teikiant konsulinę pagalbą Lietuva neturi aktualių duomenų apie užsienyje esančius gyventojus, besinaudojančius šalies operatorių paslaugomis, taip pat nėra reglamentuotas URM ir operatorių bendradarbiavimas.

Koronaviruso pandemijos metu Lietuva informaciją užsienyje esantiems ar įstrigusiems piliečiams iki šiol platindavo atskiru sutarimu su operatoriais.

Kai kurie teisininkai sako, kad Vyriausybės siekis įpareigoti mobiliojo ryšio operatorius teikti užsienyje esančių Lietuvos gyventojų duomenis be žmonių sutikimo pažeistų jų teisę privatumą.

Užsienio reikalų ministerija tikina, kad duomenų būtų prašoma tik ypatingais atvejais – siekiant padėti Lietuvos bei Europos Sąjungos piliečiams ar jų artimiesiems, jei kiltų pavojus jų saugumui, gyvybei ar sveikatai.