Aktualijos

2020.09.10 15:29

Tarp savaitgalį Birmingame subadytų žmonių – ir lietuvė, sunkiai sužeistos merginos gyvybę pavyko išgelbėti

LRT.lt2020.09.10 15:29

Paskelbus savaitgalį per užpuolimą Birmingame nukentėjusių asmenų tapatybes, paaiškėjo, kad tarp nukentėjusiųjų yra ir 22-ejų lietuvė Miglė Dolobauskaitė. Merginos būklė po sužeidimų buvo kritinė, tačiau ligoninėje ją pavyko stabilizuoti, rašo BBC.

Nusikaltimų virtinė įvykdyta sekmadienio naktį Birmingamo centre. Peiliu ginkluotas vyras per pusantros valandos skirtingose vietose sužeidė 8 žmones, vienas iš jų – 23-ejų Jacobas Billingtonas mirė dėl durtinės žaizdos kakle. Dar 7 žmonės, tarp jų ir lietuvė M. Dolobauskaitė, buvo sužaloti, skelbia BBC.

Kaip anksčiau pranešė BNS, mergina ir dar vienas vyras patyrė sunkių sužalojimų. Likusiųjų sužeidimai apibūdinti kaip „palyginus lengvi“.

Pirmadienį įtariamasis 27-erių Zephaniahas McLeodas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Trečiadienį jam pareikšti kaltinimai žmogžudyste ir pasikėsinimu nužudyti 7 asmenis. Kol kas įtariamasis tik patvirtino savo tapatybę, bet nedavė parodymų ir neturėjo pripažinti ar paneigti savo kaltės. Taip pat neprašė jo paleisti už užstatą.

Teisme atskleistos ir nukentėjusiųjų tapatybės. Kol kas įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, rašo BBC.

Anksčiau BNS pranešė, kad užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pavadino šį incidentą labai rimtu ir sakė galvojantis apie aukas bei jų šeimas.

Incidentas įvyko po virtinės ankstesnių išpuolių, kai peiliais buvo sužeista ar nužudyta žmonių. Birželio 26 dieną Škotijos mieste Glazge buvo sužeisti šeši žmonės, tarp jų policininkas.

Savaite anksčiau į vakarus nuo Londono esančiame Redinge buvo nudurti trys žmonės. Policija apkaltino vieną vyrą ir siejo nusikaltimą su terorizmu.

Pernai Didžiojoje Britanijoje buvo įvykdyti du su terorizmu susiję išpuoliai.

Lapkritį Londono centre už teroristinius nusikaltimus nuteistas džihadistas, kuris buvo paleistas pirma laiko, subadė penkis žmones, du iš jų mirė. Policija užpuoliką nušovė.

Pernai vasarį Londone policininkai nukovė kitą užpuoliką, kuris peiliu sužeidė tris žmones.

Didžioji dauguma rimtų nusikaltimų Britanijoje įvykdoma panaudojant peilius ir kitus šaltuosius ginklus, nes įstatymai dėl šaunamųjų ginklų įsigijimo yra labai griežti.

Birmingame, kur gyvena per milijoną žmonių, pastaraisiais metais prasiverždavo gaujų smurtas. 2003-iųjų sausį viena gauja iš nelegalaus pusiau automatinio ginklo šaudė į kitos gaujos narius. Tuomet žuvo dvi praeivės paauglės.

Populiariausi