Aktualijos

2020.08.05 10:47

Maltoje gyvenanti lietuvė: šalis į paveiktųjų sąrašą pateko praktiškai per naktį, gyventojai žinią priima nekaip

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2020.08.05 10:47

Nuo pirmadienio iš Maltos į Lietuvą atvykę tautiečiai privalės 14 dienų praleisti izoliacijoje, o užsieniečiams atvykti draudžiama. Maltoje gyvenanti lietuvė Justina Stefanovičė pasakoja, kad susirgimų skaičius šalyje išaugo praktiškai per naktį, nes į statistiką buvo įtraukti išgelbėti pabėgėliai. Lietuvės teigimu, nemažai gyventojų dėl dabartinės situacijos Maltoje yra nepatenkinti.

„Iki liepos 17 d. turėjom labai gražų rezultatą – 8 dienas nebuvo jokių naujų atvejų. Deja, įvyko kaip įvyko, patekome į blogąjį sąrašiuką. <..> Migrantams, kurie pateko į mūsų vandenis ir buvo išgelbėti Maltos, privalomas testavimas. Iš jų buvo nemažai teigiamų (COVID-19 atvejų – LRT).

Buvo pora dienų, kai jie nebuvo prijungiami prie bendrų skaičių, tačiau po diskusijų teko juos prijungti prie visų pozityvių Maltos atvejų“, – komentuoja J. Stefanovičė.

Pirmadienį Maltoje buvo fiksuoti 213 aktyvių atvejų. Anot lietuvės, dabar nebedetalizuojama, kiek iš jų nustatyta išgelbėtiems pabėgėliams, tačiau bent pusė šių atvejų ankstesnėmis žiniomis yra būtent tarp migrantų, likusią pusę sudaro vietiniai.

Pašnekovė pabrėžia, kad pabėgėlių gyventojai negali sutikti Maltos gatvėse, mat jie yra izoliuoti. Kaip pasakoja J. Stefanovičė, vietiniai nėra patenkinti tuo, kas vyksta šalyje.

„Čia yra dvi pusės. Pats faktas, kad patekome į sąrašą šalių, kur kitos šalys neleidžia atvykti ar reikalauja karantintuotis atvykus iš Maltos – tai negerai turizmo atžvilgiu.

Tačiau nemažai buvo suversta ant migrantų, kas vėlgi nėra visiškai teisinga, nes nevisi vietiniai sprendimai buvo priimti teisingai. Ypač dėl masinių renginių, kurie leisti be jokių apribojimų“, – dėsto J. Stefanovičė.

Šalyje, anot lietuvės, juntama ir socialinė įtampa. Pavyzdžiui, medikai iškėlė reikalavimą, kad sprendimai dėl masinių renginių būtų pakeisti, kitaip jie išeis streikuoti.

„Šiokie tokie pakeitimai buvo nuo to laiko, tačiau suvaržymai nepakankamai dideli. Ką padarė vyriausybė, tai perdavė rizikos peržiūrėjimą patiems renginių organizatoriams, kas nėra teisinga.

Maltoje turėjo būti 4 tarptautiniai festivaliai per ateinančius du mėnesius. Kalbu apie 3 dienų festivalius, kur susirenka labai didžiulis kiekis žmonių, daugiausia jaunimas iš užsienio.

Vien tik dėl medikų spaudimo ir pačių gyventojų – visi 4 buvo atšaukti. Kažin, ar tokiu atveju apskritai reikėjo imtis tokio masyvaus dydžio renginių“, – mintimis dalijasi pašnekovė.

Plačiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Malta praktiškai per naktį pakliuvo į juodąjį koronaviruso sąrašą, dalis dėl to kaltina migrantus

Populiariausi