Aktualijos

2020.07.16 10:10

Kuriamas Italijos lietuvių profesionalų klubas

ITLIETUVIAI.IT2020.07.16 10:10

Po pasaulį išsibarstę ir svetur įsitvirtinę, profesinės patirties sukaupę lietuviai ieško būdų telktis, stiprėti ir prisidėti prie Lietuvos augimo bei garsinimo globalioje erdvėje. Vienas tokių būdų – lietuvių profesionalų klubai.

Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius jau prieš kelis mėnesius pasidalijo idėja suvienyti verslą turinčius ir kitose srityse aktyvius Italijos lietuvius.

Pasaulį sudrebinusios pandemijos metu dvi lietuvės, Sicilijoje gyvenanti Simona Crisafulli ir Lietuvoje gyvenanti Asta Pečiulienė, sukūrė virtualią grupę „40 Quaranta“. Jos kvietė prisijungti idėjų, įkvėpimo ir patirties turinčius bei ja dalintis ir augti norinčius savo srities žinovus.

Šių iniciatyvų ir augančio Italijos bei pasaulio lietuvių aktyvumo įkvėpta Italijos lietuvių naujienų portalo ITLIETUVIAI.IT redakcija kartu su S. Crisafulli kviečia žengti drąsų ir ambicingą žingsnį – sukurti Italijos lietuvių profesionalų klubą.

Šios nepelno organizacijos siekia ne tik vienyti įvairiose srityse žinių turinčius, veiklius, aktyvius lietuvius, bet ir dalintis profesine patirtimi, vystyti gebėjimus, plėsti akiratį, tiesti tiltus su verslo, politiniais ir kitais Lietuvos ir gyvenamos šalies lyderiais. Taipogi būti modernios, protingos, solidarios Lietuvos tarptautinėje erdvėje balsu.

„Per 30 Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metų Lietuva tapo valstybe, galinčia ir gebančia veikti globaliai, o lietuvių tauta tapo globalia tauta, – ITLIETUVIAI.IT sakė ambasadorius R. Šlepavičius, būsimas Italijos lietuvių profesionalų klubo globotojas. – Būdami laisvi ir atsakingi savo valstybės piliečiai buriamės į bendruomenes ir kartu kuriame bendrą savo ateitį. Būtent taip aš matau Italijos lietuvių profesionalų klubą – aktyvių žmonių bendruomenė, kuri gali ir geba kurti bei veikti, kuri gali dalintis patirtimi, ištiesti pagalbos ranką kitam bendruomenės nariui, kuri yra tvirtas bendradarbiavimo tarp mūsų valstybių pamatas ir tikrasis Lietuvos veidas Italijoje.“

Lietuvių profesionalų klubai veikia įvairiose pasaulio valstybėse ir miestuose, nuo Niujorko iki Dubajaus, nuo Oslo iki Londono, nuo Los Andželo iki Rygos.

Italijos lietuvių profesionalų klubas prisijungs prie tarptautinio daugiau kaip 1700 lietuvių profesionalų visame pasaulyje vienijančio tinklo „Global Lithuanian Leaders“ (GLL).
„Lietuvių profesionalų klubų misija bendrame Lietuvos diasporos profesionalų bendradarbiavimo paveiksle yra labai reikšminga, – ITLIETUVIAI.IT sakė GLL tinklo vadovė Aušra Kukelkaitė. – Jie tampa Lietuvai vertingais kontaktų centrais savo šalyse, taip pat buria vietoje gyvenančius lietuvius keistis savo kompetencijomis, idėjomis, profesiniais ryšiais ir taip užtikrina ne tik paramą vieni kitiems, bet ir tampa atspirties tašku Lietuvos verslams. Mes džiaugiamės, kad per 10 metų jau išsivystė ir plačiai prigijo aiškus profesionalų klubų formatas – šiandien Europoje ir Šiaurės Amerikoje jų veikia net 25, ir kasmet vis daugėja. Savo kaip GLL misiją matome tuos klubus jungti, pažindinti, padėti rasti veiklos tvarumą bei sėkmę lemiančius receptus.“

Tam, kad sukurtume efektyvų lietuvių profesionalų tinklą Italijoje, pirmiausia ieškome koordinatorių regionuose, kurie padėtų suburti narius.

Virtualus Italijos lietuvių profesionalų klubo susirinkimas numatomas liepos 22 dieną, 18:30 val Italijos laiku ir 19.30 val. Lietuvos laiku.

Populiariausi