Aktualijos

2020.06.30 19:16

Trys už sunkius nusikaltimus Jungtinėje Karalystėje nuteisti lietuviai deportuoti į tėvynę specialiu reisu

LRT.lt2020.06.30 19:16

Trys laisvės atėmimo bausmę Jungtinėje Karalystėje (JK) atlikę lietuviai privačiu lėktuvu deportuoti atgal į Lietuvą. Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų ministrė Priti Patel pasinaudojo spraga Europos Sąjungos įstatymuose dėl laisvo asmenų judėjimo ir, remdamasi visuomenės saugumo interesais, pasirūpino, kad bausmę atlikę nusikaltėliai paliktų šalį, rašo „The Daily Mail“. 

Visi trys vyrai kalėjo už tarpusavyje nesusijusius nusikaltimus. Vienas iš Jungtinėje Karalystėje kalėjusių lietuvių – Nerijus Radavičius, nufilmavęs, kaip Aberdynšyro fermoje prievartauja 32 metų moterį.

Už moters išprievartavimą ir nusikaltimo filmavimą iš viso buvo nuteisti trys vyrai, užpuolę vos užmigusią auką. Lietuviui buvo skirta ketverių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, skelbia „The Daily Mail“.

Kartu su N. Radavičiumi užsakomuoju skrydžiu į Lietuvą išgabentas ir 36 metų Tomas Paplauskas. Jis atliko šešerių metų laisvės atėmimo bausmę iš skirtų trylikos už devyniolikmetės išprievartavimą vieno iš naktinių klubų prieigose.

Trečiasis deportuotas vyras – 52 metų Vidas Aleksandravičius. 2017 metais lietuvis buvo nuteistas 10 metų kalėti už tai, kad dalyvavo į vieną iš namų Geinsbore, Linkolnšyre, nusipirkti narkotinių medžiagų užsukusio vyro įkalinime ir kankinime, rašo „The Daily Mail“.

Norėdama, kad lietuviai būtų išgabenti iš Jungtinės Karalystės, Vidaus reikalų ministrė užsakė specialų reisą.

ES įstatymai užtikrina tam tikrą apsaugą nuo deportacijos, tačiau Europos ekonominėje erdvėje asmenys gali būti deportuojami visuomenės saugumo sumetimais.

Nuo 2010 m. Didžiosios Britanijos vyriausybė jau yra deportavusi daugiau kaip 53 tūkst. nusikaltėlių.