Aktualijos

2020.05.26 11:25

Norvegijoje dirbantis kunigas iš Lietuvos apie karantino švelninimą: po truputį šalis atsidaro ir pradeda vėl kvėpuoti ir gyventi laisviau

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“2020.05.26 11:25

Daugybė pasaulio šalių po truputį švelnina dėl COVID-19 pandemijos įvestas karantino sąlygos. Tarp jų ir Norvegija. Apie dabartinę situaciją šalyje LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ pasakojo Norvegijoje dirbantis kunigas Valdemaras Lisovskis.

Kunigo teigimu, pastaruoju metu susirgimų skaičius yra kontroliuojamas, todėl galima pastebėti, kad žmonės po truputį labiau atsipalaiduoja. „Jei nebus antros bangos ar kitų nenumatytų atvejų, tai atrodo, kad po truputį Norvegijos visuomenė atsidaro ir pradeda vėl kvėpuoti ir gyventi laisviau“, – LRT TELEVIZIJAI sako pašnekovas.

Tačiau tam tikri reikalavimai išlieka, pavyzdžiui, visi privalo laikytis 1 metro atstumo. Tam tikros taisyklės taikomos ir dėl šventųjų mišių.

„Būtent dabar esu Fauskės mieste, kur su kitais kunigais aptariame dabartinę situaciją ir kaip mes galim grįžti į kasdienį sielovadinį darbą. Šiuo metu leidžiama, kad gali susitikti iki 50 žmonių ir mes, kaip šventųjų mišių organizatoriai, turime iš anksto suregistruoti žmones.

Tai kiek neįprastas dalykas, žmonės mokosi, kad turi užsiregistruoti į šventąsias mišias. Jeigu būtų koks užsikrėtimas, kad valstybė iškart galėtų atsekt visus, kurie dalyvavo šventosiose mišiose, kad juos informuotų ir tinkamai paruoštų“, – komentuoja V. Lisovkis.

Anot kunigo, per mišias visi žmonės turi sėdėti per vieno suolo atstumą, po kiekvienų pamaldų suolai dezinfekuojami. „Mes vis dar negalim susitikti su vaikais, kurie ruošiasi pirmajai komunijai. <...> Tai čia kol kas tie apribojimai yra“, – sako pašnekovas.

V. Lisovskis pažymi, kad Norvegijoje žmonės jau gali rinktis kavinėse, o tai, kad žmonės po truputį bando socializuotis, matyti ir iš miestų erdvių: „Aišku, apribojimai yra ir toliau, ir ekonominiai iššūkiai toliau išlieka, bet kalbant apie žmonių nuotaikas, atrodo, kad visi yra patekinti, kad pagaliau grįžtame į kasdienybę.“

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Nors leidimas gautas, daugelyje mokyklų suolai vis dar tušti: baigs mokslus nuotoliniu būdu

LRT.lt primena, kad Lietuvos vyriausybei suteikus leidimą, Vengrijos oro bendrovė „Wizz Air“ nuo trečiadienio atnaujina reguliarius skrydžius iš Vilniaus į Norvegijos sostinę Oslą.

Skrydžiai į Sandefjordo Torpo oro uostą vyks trečiadieniais ir sekmadieniais, nurodoma Vilniaus oro uosto internetinėje svetainėje.

Nuo birželio 1 dienos „Wizz Air“ atnaujins ir skrydžius iš Kauno į kitus Norvegijos miestus – Olesiundą ir Bergeną. Abu reisai vyks pirmadieniais ir penktadieniais.

Naujausiais duomenimis, Norvegijoje užfiksuoti 8364 užsikrėtimo atvejai, pasveiko – 7727, mirė – 235 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.