Naujienų srautas

Aktualijos2020.05.15 15:13

Ministerija atnaujino rekomendacijas dėl kelionių į Latviją ir Estiją

LRT.lt 2020.05.15 15:13

Penktadienį Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai pasirašė tarpusavio Supratimo memorandumą dėl kelionių Baltijos valstybėse apribojimų panaikinimo žemės, geležinkelio, oro ir jūrų transportu ir bendradarbiavimo COVID-19 krizės metu.

Atsižvelgiant į tai, Užsienio reikalų ministerija pakeitė kelionių rekomendacijas į Latviją ir Estiją, nustatydama rekomendacijos lygį „Rekomenduojama imtis atsargos priemonių”, nurodoma pranešime spaudai.

Vykstantiems į Estiją ir Latviją ar jau esantiems šiose šalyse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis. Taip pat rekomendacijose pateikiama oficialių Latvijos ir Estijos institucijų informacija apie esamą padėti šalyse dėl COVID-19.

Primename, kad kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galite pasitikrinti ČIA.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją bei tiesioginius Ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje – iOS, Android.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 5 236 2444), el. paštas pilieciai@urm.lt.

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse. Gyventojams taip pat skirta „Karštoji linija“ –1808 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

LRT.lt primena, kad nuo penktadienio Baltijos šalių gyventojai, jeigu per pastarąsias 14 dienų nebuvo išvykę iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos, gali keliauti į šias valstybes ir jiems nereikės 14 dienų privalomai saviizoliuotis. Tačiau išliks dokumentų patikros procedūros.

„Jums nereikės nurodyti konkretaus kelionės tikslo, tačiau reikės turėti asmens dokumentą, jį reikės parodyti. Jei žmogus turės ligos simptomų, tokiam keliautojui bus pasiūlyta nebetęsti kelionės“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ji pridūrė, kad pasienyje darbuosis NVSC specialistai ir esant reikalui matuos keliaujančiųjų temperatūrą. Anot ministrės, tiems, kurie turės ligos simptomų, gali tekti apsisukti.

„Tokio žmogaus gali neišleisti arba neįleisti į šalį“, – tvirtino ministrė.

Ji taip pat priminė, kad vienas iš kelionių atributų turėtų būti apsauginės kaukės, nes Latvijoje, kitaip nei Lietuvoje, pažymėjo ministrė, viešose vietose dar vis būtina jas dėvėti.

Baltijos šalių piliečiai, grįžtantys iš kitų užsienio valstybių, ir toliau turės pareigą dvi savaites izoliuotis, tą jie galės daryti savo gimtosiose šalyse.

Šiuo metu laisvai keliauti gali ir Lietuvos ir Lenkijos gyventojai, jeigu vyksta verslo, studijų ir darbo reikalais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą