Naujienų srautas

Aktualijos2020.05.15 19:30

Kinijos lietuvis papasakojo apie karantiną: kaukės per kūno kultūros pamokas pareikalavo vaikų gyvybių

Kinijoje gyvenantis lietuvis architektas Mindaugas Skrupskelis LRT TELEVIZIJOS eteryje papasakojo apie mokinių sugrįžimą į mokyklas ir vieną skaudžiausių pamokų šalyje. Anot jo, Kinija neskuba atsisakyti apsaugos priemonių. 

Pašnekovas pasakojo, kad nors mokiniams buvo leista grįžti į ugdymo įstaigas, čia jie vis dar turėjo dėvėti apsaugines kaukes – net ir per kūno kultūros pamokas, dėl to mirė du moksleiviai.

Pasak M. Skrupskelio, moksleiviai jau buvo pasiilgę mokyklos ir tiesiog veržėsi į ją, bet viena skaudžiausių pamokų buvo tai, kad neužteko laikytis atstumo, kaukes reikėjo dėvėti net ir per kūno kultūros pamokas.

„Paaiškėjo, kad šios kaukės buvo kenksmingos ir pareikalavo dviejų moksleivių mirties, kai jie varžėsi bėgimo rungtyje su kaukėmis“, – sakė laidos pašnekovas.

Šiuo metu kūno kultūros pamokos Kinijoje vyksta laikantis atstumo ir be kaukių. Po truputį visos priemonės yra švelninamos. Lietuvoje taip pat bus atlaisvintas karantinas, tačiau Kinijoje viskas vyksta daug lėčiau. Kaukės vis dar yra privalomos, žmonės nesiryžta drąsiai keliauti.

„Aš ir pats pamirštu išeidamas užsidėti kaukę, nes darbe jos nedėviu. Tačiau jos vis dar privalomos. Šanchajus jau sumažino ir pavojaus lygį. Dabar jis žemas. Net ir gatvėje prasilenkiant bus galima būti be kaukių.

Daugės ir kitų atlaisvinimų. Jie duoda rezultatų ir galima sekti, ar nėra naujų protrūkių. Tuo tarpu Uhane aptikta dvidešimt naujų atvejų. Jei yra kažkokių protrūkių ar židinių, jie identifikuojami“, – pasakojo M. Skrupskelis.

Kinijoje gyvenantis lietuvis pasakojo jau turėjęs keliauti šalies viduje. Darbo reikalais jam teko keletą kartų skristi lėktuvu.

Pasak jo, kai kurie žmonės skrenda su specialiais kostiumais ir akiniais. „Aš pats neturėjau tokios didelės baimės. Laikiausi rekomendacijų dėl kaukės. Lėktuvai buvo užpildyti mažai. Kas antra kėdė laisva, nors dabar skrydžiai daug pilnesni.

Panašu, kad aviacijos sektorius atsigauna. Kinija jau paskelbė ir skrydžių į užsienį sąrašą. Bus atnaujinti skrydžiai iš Kinijos. Galima sakyti, kad viskas gerėja“, – pasakojo laidos herojus.

Remiantis naujausiais duomenimis, Kinijoje iš viso yra užfiksuoti 82 933 koronaviruso atvejai ir 4 633 mirties atvejai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą