Aktualijos

2020.05.14 14:35

Seimas ir Pasaulio lietuvių bendruomenė aptarė koronaviruso padarinius: didėja ir migracija

LRT.lt2020.05.14 14:35

Trečiadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos nuotoliniame posėdyje, skirtame aptarti pandemijos krizės pasekmes ir migracijos iššūkius pasaulio lietuvių bendruomenėms ir Lietuvai, skelbiama pranešime spaudai.

„Dalyvaudamas šiame posėdyje, kuris apjungė lietuvius nuo Arizonos Jungtinėse Valstijose iki Melburno Australijoje, jaučiu pasididžiavimo mūsų diaspora jausmą“, - sveikindamas posėdžio dalyvius sakė ministras.

Kaip skelbiama siųstame pranešime, pasak ministro, glaudus bendradarbiavimas su pasaulio lietuviais buvo ir yra itin svarbus susidūrus su Covid-19 viruso pandemijos iššūkiais.

L. Linkevičius padėkojo užsienio lietuviams ir užsienio lietuvių organizacijoms už aktyvų dalyvavimą teikiant pagalbą sugrįžtantiems ir iš užsienio negalintiems grįžti piliečiams, įgyvendinant bendruomenines savipagalbos akcijas, teikiant pagalbą Lietuvai.

Posėdžio metu komisija taip pat aptarė aktualius socialinės apsaugos, nuotolinio švietimo organizavimo klausimus. Daug dėmesio skirta būsimų Seimo rinkimų organizavimui naujai įsteigtoje Pasaulio lietuvių rinkiminėje apygardoje, ieškant būdų, kaip sudaryti sąlygas užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams aktyviai dalyvauti ir pirmą kartą istorijoje išrinkti Lietuvos diasporos interesus Seime atstovausiantį atskirą Seimo narį.

Kiekviena valstybė įdiegė savo ekonomikos kritimą stabdančią, verslą ir darbuotojus palaikančią schemą ir jos veikia pakankamai gerai.

„Egzistuoja trys kovos su pandemija stadijos. Pirmoji – repatriacija, pagalba grįžti į Lietuvą arba iš Lietuvos į nuolatinę gyvenamą vietą. Antroji – pagalba ir informacijos teikimas netekus darbo arba einant priverstinių atostogų ir trečioji yra vykdoma šiuo metu ir tai yra susiję su ateities planavimu, kelionių į Lietuvą ir atostogų planavimu.
Įdomu buvo suprasti, kad nemaža dalis užsienyje gyvenančių lietuvių būtent šiuo laikotarpiu planavo kraustytis.

Žinodami grįžtamosios migracijos tendencijas, ypač iš Jungtinės Karalystės, ne kartą kalbėjome apie Lietuvos pasiruošimą priimti grįžtančiuosius, padėti integruotis ir vaikams ir suaugusiems.

Juk mums tai tarsi antroji emigracija, kuri sukelia didelį neapibrėžtumą ir stresą“, – apie migraciją ir pandemiją sakė Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, keičiasi aktualia švietimo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Komisiją sudaro po 10 narių iš Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės. Šioje Seimo kadencijoje komisijai pirmininkauja Antanas Vinkus (LRS) ir Rimvydas Baltaduonis (PLB).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.