Naujienų srautas

Aktualijos2020.05.07 11:59

Buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas sako, kad čia gyvenantys tautiečiai laukia galimybės pasimatyti su artimaisiais Lietuvoje

Nuo gegužės 15 dienos bus naikinami judėjimo ribojimai tarp Baltijos valstijų sienų. To, anot buvusio Estijos lietuvių bendruomenės pirmininko, Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos nario Vaido Matulaičio, labai laukia šioje šalyje gyvenantys lietuviai. Dalis jų su gimtąja šalimi turi profesinių ryšių, kiti – ilgisi artimųjų.

„Nemaža dalis Estijos bendruomenės narių, kurie yra įvairių sričių profesionalai, verslo ar profesiniais dalykais susiję su Lietuva ir yra keliaujantys žmonės. Kitas dalykas, kad mes visi turim šeimos narių, giminių, draugų, tai jau labai išsiilgę esam šito sienų atidarymo“, – LRT TELEVIZIJAI sakė V. Matulaitis.

Jis pastebėjo, kad šiuo metu tiek viešojoje erdvėje, tiek bendraujant su pažįstamais žmonėmis, vyrauja nuomonė, jog Estija koronaviruso plitimą suvaldė. Tiesa, iš pradžių buvo protrūkio šaltinių, kurie kėlė nerimą:

„Vienas pagrindinių buvo Saremos sala dėl neatsakingai sužaistų tinklinio rungtynių su Italijos rinktine. Bet dabar žmonės mano, kad yra suvaldyta (situacija – LRT) ir apskritai estai gana santūriai priima.“

Buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas pažymėjo, kad seka situaciją ir Lietuvoje, ir įžvelgia nemažai panašumų tarp Estijos bei Lietuvos veiksmų.

„Sulyginčiau, kad karantino režimai labai panašūs ir eiga, visos priimtos priemonės bei pačios ligos valdymas yra labai panašus. Galbūt Estijoje truputį buvo uždelsta ir dėl to Lietuvoje dabar jau yra atidaryti prekybos centrai, Estijoje planuojama atidaryti tik gegužės 11-ąją“, – komentavo pašnekovas.

Pasak V. Matulaičio, Talino senamiestis iki šiol ištuštėjęs, tačiau įvairiose gamtos kampeliuose žmonių netrūksta. Vietiniai renkasi ir išvykas toliau nuo šalies sostinės.

„Žmonės dabar atranda vietas, kur sakė šimtą metų nebuvo. Lanko švyturius, dvarus, bent jų parkus, tai ten yra didelis judėjimas ir tą savo akimis matau. Žmonės į gamtą eina“, – pastebėjimais dalijasi lietuvis.

Per pastarąją parą Estijoje patvirtinti 7 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai ir 1 mirtis. Ketvirtadienio duomenimis, patvirtintų atvejų 1720, mirė 56 žmonės.

Plačiau – LRT televizijos žinių įraše.

Žinios. Buvęs Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas: čia gyvenantys lietuviai labai laukia grįžti į Lietuvą
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi