Aktualijos

2020.04.27 19:02

Ketverius metus laukta Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventė nukeliama į 2021-uosius

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt 2020.04.27 19:02

Dėl koronaviruso pandemijos nuspręsta atidėti liepos 3–5 dieną Filadelfijoje, JAV, turėjusią vykti 16-ąją Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventę. Renginys nukeltas į 2021-ųjų metų vasarą, tačiau tiksli data kol kas nežinoma. 

Pasak 16-osios Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventės viešųjų ryšių atstovės Laimos Liutikienės, sprendimas atidėti šventę buvo nelengvas.

„Teko įvertinti daugybę faktorių: riziką dalyvių, žiūrovų sveikatai, situaciją pasaulio ir ypač JAV ekonomikoje, kontraktinių įsipareigojimų numatytas baudas, šventės arenos ir viešbučių galimybes kitais metais ir kita“, – sako viena iš organizatorių.

Jos teigimu, buvo svarstomi įvairūs variantai: šventę atšaukti visiškai, rengti šiemet, bet vėliau, rengti kitąmet kartu su Klivlande, JAV, suplanuota lietuvių dainų švente.

Galiausiai, nusprendus į 2021-uosius perkelti Šokių šventę, priimtas sprendimas atidėti ir kitąmet Klivlande turėjusią vykti Dainų šventę. Ją planuojama rengti 2023-iaisiais. Tiesa, abiejų renginių vieta nesikeičia.

Kaip pasakoja L. Liutikienė, rengėjams liko išspręsti ne vieną su švente susijusį klausimą – dėl viešbučių rezervacijų, bilietų grąžinimo. Kol kas neaišku, ar esamos rezervacijos bus perkeltos į kitus metus, ar dalyviams bus grąžinami pinigai, tačiau pašnekovė pripažįsta, kad nuostolių išvengti bus sudėtinga.

„Šventės organizatoriams tenka ilgai laukti atsakymų į paprasčiausius klausimus. Pati arena šiuo metu yra paversta ligonine ir jos atstovai perkrauti kitais administraciniais klausimais.

Dauguma jų yra geranoriški ir bendradarbiauja su šventės organizatoriais kiek galėdami, tačiau bendra situacija šiuo metu tokia, kad pirmiausia rūpinamasi neatidėliotinais reikalais, tai yra pandemijos aukomis ir pasekmėmis“, – komentuoja L. Liutikienė.

Ji pažymi, kad, išsprendus dabartinius klausimus, prasidės kitų metų šventės organizavimas. „Dėl datos ieškoma geriausio sprendimo, kadangi tradicinį liepos 4-osios savaitgalį arenos gauti nepavyko“, – sako pašnekovė.

L. Liutikienės duomenimis, dalyvauti šiais metais turėjusioje įvykti Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių šokių šventėje buvo užsiregistravę apie 2 tūkstančiai šokėjų iš Lietuvos, Belgijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės, Kanados ir JAV. Paprastai šis renginys sutraukia apie 10 tūkstančių žiūrovų bei svečių iš viso pasaulio.