Naujienų srautas

Aktualijos2020.04.27 11:53

Pasekęs savanorių tėvynėje pavyzdžiu, JAV gyvenantis lietuvis namuose gamina apsauginius skydelius vietos medikams

Jau dešimtmetį Naujajame Džersyje su šeima gyvenantis IT specialistas Marius Vilemaitis kasdien stebi, kas vyksta Lietuvoje. Sužinojęs, kad lietuviai savanoriai pradėjo gaminti apsaugos priemones pasitelkdami 3D spausdintuvus, nusprendė pasekti jų pavyzdžiu. Tiesa, pirminės idėjos tokias priemones siųsti į Lietuvą teko atsisakyti, tad dabar jis padeda JAV medikams.

„Turiu trimatį spausdintuvą ir galvoju, kodėl gi jo nepanaudojus, kodėl jis stovi be darbo dabar? Tas ir suveikė. Pirma mintis buvo (gaminti – LRT.lt) Lietuvai, bet pamačiau, kad logistika yra pakankamai sudėtinga siųst į Lietuvą, užtruktų dvi savaites. Čia kiekviena diena kaip kare, kiekviena diena – amžinybė.

Pamačiau, kad Lietuvoje yra geras tinklas, tai viskas, ką aš galiu padaryti, tai nusikopijuoti tą idėją ir padaryti čia, Amerikoje“, – sako pašnekovas.

Lietuvis savanoriška veikla užsiima po pagrindinio savo darbo, kuris dėl koronaviruso persikėlęs į namus. Pasak M. Vilemaičio, per dieną pavyksta pagaminti 40-50 apsauginių skydelių.

Paprastai apsaugines priemones jis veža į gydymo įstaigas, kurios yra už 1-2 valandų kelio. „Vežam ne artimiausioms ligoninėms, o toms, kurioms labiausiai reikia, kurios greičiausiai atsiliepia“, – komentuoja lietuvis.

Jo teigimu, būtent Naujojo Džersio, Niujorko ir Konektikuto valstijos labiausiai paveiktos COVID-19, tad situacija apylinkėse įtempta.

„Kadangi Niujorkas, Naujasis Džersis ir Konektikutas gavo didžiausią krūvį ligonių, turėjo mažiausiai laiko pasiruošti, tai ir įrangos trūkumas didžiausias. Greta manęs už pusantros valandos yra Filadelfija.

Kiek kalbėjausi su draugais, bent jau jų ligoninėse įrangos kol kas pakankamai, nes jie nėra toj priekinėj fronto linijoj, pas juos sergančiųjų žymiai mažesnis skaičius“, – pasakoja M. Vileimaitis.

Lietuvis sako kritiškai vertinantis tuos, kurie į pandemiją žiūri neatsakingai ir nesilaiko rekomendacijų bei nurodymų: „Galim turėt įvairių teorijų dėl viruso, kiek jis sudėtingas ar piktas, bet dėl vieno negalima ginčytis – dėl fakto, kiek vienu metu ligoninės gali patempti.

Tai aš pilnai pritariu, kad reikia mažinti tą srautą, tiesinti ligonių kreivę. Laikymasis tų visų priemonių, tai mažiausiai, ką mes galim padaryti ir tai yra būtina.“

Plačiau – laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi