Aktualijos

2020.04.24 13:23

Kovojant su COVID-19 PLB pirmininkė Dalia Henke skatina nepamiršti ir vienybės

LRT.lt 2020.04.24 13:23

Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininkė Dalia Henke, dalyvavusi Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime dėkoja pasaulio lietuvių bendruomenėms, veikiančioms 47 šalyse, Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ypač Užsienio reikalų ministerijai, ambasadoriams, konsulatų vadovams, LR garbės konsulams už nepaprastą susitelkimą kovoje su COVID-19 virusu ir savailaikę pagalbą viso pasaulio lietuviams, skelbiama pranešime spaudai.

„Dėkojame visiems, kad telkiatės teikdami savalaikę, kokybišką tarpusavio pagalbą. Ačiū JAV, Norvegijos, Airijos, Islandijos, Australijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir kitoms lietuvių bendruomenėms už tai, kad savo iniciatyvomis bei darbais kuriate bendrystės stebuklus. Taip pat dėkojame LR Vyriausybei ir ypač Užsienio reikalų ministerijai už operatyvią pagalbą ir profesionalų rūpestį vaduojant tautiečius iš pandemijos sukaustytų tolimų ir artimų pasaulio vietų. Kartu mes stiprūs, vienybė ir solidarumas yra mūsų jėga“, – sako D. Henke.

Pasak D. Henke, šiuo metu ir toliau turime likti neabejingi pasaulio lietuvių diasporai, išlaikyti glaudų ryšį ir vienytis įgyvendindami globalias iniciatyvas.

„Šiuo metu Lietuvos piliečiai užsienyje pasigenda suskaitmenintų konsulinių paslaugų teikimo (nuotoliniu būdu), nemokamos nuotolinės psichologinės pagalbos, konsultacijų darbo teisės, socialinės rūpybos klausimais nuotolinio ryšio priemonėmis, galimybės darbo reikalais kirsti sienas, repatriacijos skrydžių pagal poreikį (iš Islandijos, Ispanijos ir kt.), centralizuoto nuotolinio ugdymo programos diasporos vaikams lietuvių kalba“, – akcentuoja D. Henke.

PLB siūlo pradėti ruoštis 2020 m. rudenį vyksiantiems LR Seimo rinkimams ir svarstyti elektroninio balsavimo klausimą patvirtintoje naujoje užsienyje balsuojančių Lietuvos piliečių vienmandatėje apygardoje ir jau per ateinančius rinkimus testuoti elektroninio balsavimo sistemą šioje apygardoje.

PLB pažymi, kad būtina dėti visas įmanomas pastangas siekiant išvengti dėl ekonominių pandemijos pasekmių gresiančios „ketvirtosios“ emigracijos bangos. Tam svarbu pasinaudoti kitų šalių patirtimi ir dėl pasaulinės pandemijos į Lietuvą nuolat gyventi grįžusių žmonių potencialu, suteikiant reikalingą ekonominę pagalbą verslams ir taip užtikrinant darbo vietas ir jų kūrimąsi.

D. Henke akcentuoja, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu mums kaip niekad reikalingas tikėjimas vienybės ir solidarumo galia, suteikiant pagalbą vienas kitam – „lietuvis lietuviui“ – visais įmanomais būdais: tiek skiriant finansine paramą, tiek palaikant morališkai, žiniomis ar savo turima patirtimi.

PLB remia, skatina ir sveikina vykdomas iniciatyvas, remiančias Lietuvos medikus, šalies medicinos sistemą, tikėdama, kad kiekvienas mūsų, prisidėdamas prie kovos su virusu finansais ar užsienyje įgyta praktika, žiniomis, padės įveikti šį nematomą priešą.