Naujienų srautas

Aktualijos2020.04.24 12:08

JAV gyvenanti Jūratė Kazickaitė sako, kad krizės metu jaučia pareigą padėti Lietuvos žmonėms

LRT.lt 2020.04.24 12:08

Žurnalistė, filantropė, Kazickų šeimos fondo prezidentė Jūratė Kazickaitė COVID-19 krizės metu nepamiršta tėvynės. Jos ir viso filantropinio Kazickų šeimos fondo pastangomis, pagalbos paketai su būtiniausiais maisto, higienos, buities ir medicininiais reikmenimis išdalinti 70-iai sunkumus patiriančių Lietuvos šeimų, kuriose auga per 160 vaikų, rašoma Kazickų šeimos fondo pranešime.

Krizė skaudžiausiai paliečia sunkumų patiriančias šeimas

Jūratė Kazickaitė pripažįsta įdėmiai sekanti situaciją Lietuvoje ir džiaugiasi tvyrančia bendryste, populiarėjančia savanoryste bei labdaringų iniciatyvų gausa. Greta kitų fondo pastangų švietimo ir socialinės gerovės srityse, Covid-19 krizės akivaizdoje paramą nuspręsta teikti ir sunkumų patiriančioms šeimoms.

„Tokios šeimos pandemijos akivaizdoje tapo dar labiau pažeidžiamos – daug jų neteko ir taip kuklių, nestabilių pajamų. Nemokamą maitinimą teikusiems vaikų dienos centrams ir mokykloms sustabdžius veiklą, dabar tenka verstis patiems užtikrinant pilnavertę vaikų mitybą. Norėjome įsitikinti, kad šios šeimos gauna pakankamai paramos“, – pažymi J. Kazickaitė.

Amerikos lietuvė kviečia neprarasti vilties ir drauge stengtis, kad nei vienas žmogus nebūtų paliktas ar pamirštas nuošalyje. „Juk pagalba vienam žmogui yra pagalba visai visuomenei“, – įsitikinusi moteris.

Teikti pagalbą padėjo partneriai

Nusprendus tiekti pagalbos paketus, anot Jūratės Kazickaitės, pirmiausia kreiptasi į partnerius ir Kazickų šeimos fondo remiamas organizacijas.

„Didžiuojuosi programos „Jaunimas Gali“ treneriais, mūsų remiamų vaikų dienos centrų bei ugdymo įstaigų atstovais, kitais partneriais ir savanoriais, kurie dosniai dovanojo savo laiką ir energiją, kad parengtų ir perduotų paramos paketus bei, žinoma, emociškai, savo rūpesčiu palaikytų sunkumų patiriančias šeimas. Esu dėkinga už šį geraširdišką pavyzdį“, – teigia J. Kazickaitė.

Didžiausias Kazickų šeimos fondo dėmesys – regionų vaikams ir jaunimui

Kasmet fondas remia per 60 lietuviškų organizacijų, o pats vykdo vieną – „Jaunimas gali“ programą. Ja kassavaitinių sporto treniruočių, edukacinių užsiėmimų ir išvykų metu ugdomi Lietuvos regionų jaunimo gyvenimiški įgūdžiai, o programa veikia net šešiolikoje atokių Lietuvos gyvenviečių.

„Kazickų šeimos fondas jau ilgą laiką tiki, kad Lietuvos ateitis yra jaunosios kartos rankose. Kiekvienas vaikas mūsų šalyje yra vertingas. Programos „Jaunimas gali“ treneriai šiuo sunkiu metu taip pat domėjosi dalyvių šeimų situacija bei, sužinojus apie sunkumus, koordinavo pagalbos paketų teikimą.

Susisiekta ir, prireikus, pagelbėta ir buvusiems programos dalyviams. Verta paminėti, kad programa „Jaunimas gali“ tęsia veiklą ir užsiėmimus kelia į virtualią erdvę – karantino metu ženkliai sumažėjus moksleivių fiziniam aktyvumui, jaunimas skatinamas sportuoti jungiantis prie treniruočių „Facebook“ paskyroje“, – pažymi moteris.

Rūpinasi ir smurto artimoje aplinkoje mažinimu

„Norėčiau taip pat pridurti, kad mūsų fondas remia ir pastangas užkirsti kelią smurtui artimoje aplinkoje šios krizės metu. Šis laikas yra labai pavojingas pažeidžiamiems žmonėms, kurie galbūt negali palikti nesaugių namų dėl karantino šalyje“, – teigia J. Kazickaitė. Anot jos, Kazickų šeimos fondas krizės metu praplėtė remiamų organizacijų sąrašą, į jį įtraukdamas ir vieną Lietuvos Specializuotos pagalbos centrą.

Šeimos fondas – filantropiniams tikslams įgyvendinti

„Aš ir mano vyras gyvename saviizoliacijoje ir labai saugome savo sveikatą. Mums be galo pasisekė, kad galime būti saugioje vietoje. Jaučiuosi dėl to laiminga, tačiau kartu ir susirūpinusi bei įsipareigojusi padėti savo mylimos tėvynės Lietuvos žmonėms.

Mūsų šeimos fondas turi biurus Niujorke ir Vilniuje bei padeda mums paremti programas, prisidedančias prie krizės mažinimo. Tiesa, krizės metu prie atrinktų programų Lietuvoje kviečiame prisidėti ir diasporą, kuri gali lėšas pervesti naudojant Kazickų šeimos fondo platformą mums nepasiliekant jokio administravimo mokesčio. Šioje situacijoje mes esame kartu ir mums visiems pavyks tai išgyventi bendrystėje“, – mintimis dalijasi J. Kazickaitė.

Kazickų šeimos fondas dr. Juozo P. Kazicko (1918–2014) 1998 m. įkurtas Niujorke, o 1999 m. – Vilniuje. Iki šiol fondas išdalijo per 14 mln. JAV dolerių paramos – daugiausia JAV ir Lietuvoje. 2020–aisiais filantropiniams tikslams planuojama išskirstyti per 700 000 JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi