Aktualijos

2020.04.23 14:01

Italijoje gyvenanti lietuvė optimizmo šalyje mato vis mažiau: nekyla net mintis eiti pasivaikščioti į parką

Moncos miestelyje gyvenanti lietuvė Laura Tamulevičiūtė Manganiello karantine yra jau nuo vasario 21 dienos ir atvirai sako, kad su kiekviena diena išlaikyti optimistišką nusiteikimą tampa vis sunkiau. Moteris papasakojo LRT.lt, kaip šiuo metu gyvena bene stipriausią viruso smūgį gavęs Italijos regionas ir kokios perspektyvos laukia šalies gyventojų artimiausiu metu. 

Jau beveik septynerius metus Italijoje savo ateitį kurianti moteris pasakojo, kad gyvena Lombardijos regione, kuris buvo labiausiai paveiktas viruso. Moncos miestelyje, kuriame iš viso yra 40 000 gyventojų, buvo nustatyta 800 oficialių viruso atvejų. Taigi, nenuostabu, kad vos tik virusas pradėjo plisti Italijoje, daugelis gyventojų tapo atsargesni ir pradėjo rečiau išeiti iš namų.

„Išeidavau kartą per savaitę apsipirkti ir su šuniuku į parką. Tai buvo viskas. Nuo kovo 11 d. visi esame griežtame karantine ir negalime niekur išeiti. Tik į parduotuvę, vaistinę ir tai yra praktiškai viskas.

Gyvename visiškoje izoliacijoje ir taip greičiausiai gyvensime iki gegužės 4 dienos, kai sužinosime apie tam tikrus karantino sušvelninimus, bet, žinoma, visiškos laisvės tikrai nepavyks atgauti“, – kalbėjo LRT.lt pašnekovė.

Šiuo metu norint išeiti iš namų Italijoje su savimi reikia turėti specialų sertifikatą, kuriame būtų nurodyta priežastis ir tikslas, kur norima nuvykti. Taip pat reikia įrodyti, kad nesi užsikrėtęs koronavirusu. Kaip pasakojo L. Tamulevičiūtė Manganiello, pasitaikė atvejų, kai policija sustabdė bandančius apsipirkti žmones ir taip išsiaiškino, kad sergantieji koronavirusu pažeidė saviizoliacijos taisykles.

„Šis periodas yra sudėtingas ir ypač gali būti sudėtingas žmonėms, kurie ir anksčiau turėjo tam tikrų psichologinių problemų, sirgo depresija ar turėjo nerimo sutrikimus. Šie sutrikimai pastaruoju metu pasireiškia daug labiau. Situacija yra nerami ir iš savo patirties galiu pasakyti, kad gyvenimas tikrai absoliučiai pasikeitė. Dalykai, kurie anksčiau atrodė normalūs, dabar tapo nenormalūs.

Tarkim, anksčiau atrodė normalu eiti į parką pasivaikščioti, o dabar net tokia mintis nekyla. Parkai uždaryti ir pats jautiesi nesaugiai. Kadangi gyvenu regione, kur daug viruso atvejų, idėja eiti pasivaikščioti nekyla ir dar ilgai nekils, nes manau, kad jei ir bus sušvelninti kai kurie karantino apribojimai, gyvenimas nebus toks, koks buvo iki šiol. Liks tam tikri psichologiniai barjerai, baimė susitikti kitus žmones, turėti fizinį kontaktą su kitais žmonėmis, jo negalės būti ilgai“, – pasakojo ji.

Lietuvė sakė girdėjusi, kad ir psichologai čia turi daug daugiau darbo nei anksčiau. Psichologinė žmonių būklė yra gerokai pablogėjusi. Daugelis susiduria su baime dėl nežinomybės ir miglotos ateities. Nemaža dalis gyventojų susidūrė ir su didelėmis finansinėmis problemomis.

Grožio srityje dirbanti Laura taip pat negali tęsti savo veiklos. Nukentėjo visas grožio paslaugų sektorius ir neaišku, kada galės dirbti taip, kaip anksčiau. „Italijoje prognozuojamas vienas didžiausių ekonominių nuosmukių per visus šimtmečius“, – liūdnai prasitarė L. Tamulevičiūtė Manganiello.

Nemažai diskomforto gyventojams sukelia ir sveikatos apsauga. Atidėta nemaža dalis operacijų, daugiausia dėmesio skiriama koronaviruso atvejams. „Man pačiai teko skaityti apie atvejus, kai žmonės bijo kviesti greitąją pagalbą, vykti į ligoninę, nes nerimauja, kad ten gali užsikrėsti koronavirusu.

Dabar nuotaikos liūdnesnės, nes situacija tęsiasi jau trečią mėnesį, tad išlaikyti pozityvumą yra sunku. Žmonės stengiasi nepasiduoti, bet kai taip gyveni ne pirmą mėnesį, nėra labai lengva“, – kalbėjo Italijoje gyvenanti moteris.

Ji apgailestavo, kad vis dar nežino, kada galės pamatyti ir apkabinti Lietuvoje gyvenančius savo artimuosius. Kita vertus, moteris sako, kad karantinas privertė į kai kuriuos dalykus pažiūrėti iš kitos pusės ir iš naujo įvertinti laisvės sąvoką.