Aktualijos

2020.04.20 16:21

Lietuvos ambasadorius iš Romos: Italijoje kol kas nėra koronavirusu užsikrėtusių lietuvių

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2020.04.20 16:21

Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius pirmadienį nuotoliniu būdu surengtoje spaudos konferencijoje sakė, kad kol kas koronavirusu užsikrėtusių lietuvių Italijoje nėra. „Nežinau nė vieno atvejo būtent lietuvio, kuris būtų užsikrėtęs ir, neduok Dieve, miręs“, – teigė ambasadorius.

Anot jo, remiantis praėjusių metų sausio mėnesio statistika, pastoviai Italijoje gyvena 5400 Lietuvos piliečių. R. Šlepavičius pažymi, didžioji dalis tų, kurie į šalį buvo atvykę turistiniais tikslais, dėl mokslų ar aplankyti artimųjų, paskelbus apie sienų uždarymą suspėjo grįžti į Lietuvą.

„Buvo keletas asmenų, kurie norėjo, bet tuo metu negalėjo išvykti. Kalbam apie 2-3 asmenis. <..> Čia yra tokie specifiniai atvejai, pirmiausia tai liečia mūsų sportininkus – futbolininkus, rankininkus, kurie turi kontraktus su klubais ir klubai jų nepaleido, kol oficialiai nebuvo nutraukti Italijos čempionatai.

Tai vis atsiranda, ką paleidžia, ir tada reikia ieškoti galimybių grįžti namo. Kalbam visiškai apie pavienius asmenis. Ir jiems nėra labai blogai, nėra taip, kad jie neturi, kur būti. Iš esmės visi, kurie buvo bėdoje, visi sugrįžo namo“, – sakė ambasadorius.

R. Šlepavičiaus teigimu, lietuvių bendruomenės nariai seka naujienas tiek Italijoje, tiek žiniasklaidą Lietuvoje. Visi laukia, kada prasidės karantino švelninimas ir bus galima grįžti į įprastą ritmą. Jo žiniomis, nemažai Italijoje gyvenančių lietuvių dirba turizmo srityje, ypač su turistais iš Lietuvos, todėl jų situacija sudėtinga.

„Žmonės keičiasi žiniomis apie situaciją savo regionuose, dalijasi patarimais dėl veiklų karantino metu, dėl vaikų mokymosi, dėl kažkokių užsiėmimų, kurie leistų tobulėti ir ruoštis tam laikotarpiui, kai karantinas bus atlaisvintas“, – komentavo ambasadorius.

Iš viso Italijoje užregistruota 178 972 atvejai, iš jų – 47 055 pasveiko, 23 660 – mirė. Italija yra antroji šalis Europoje po Ispanijos, kurioje užregistruota daugiausiai susirgusiųjų koronavirusu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.