Aktualijos

2020.04.15 11:08

Karantine Maskvoje atsidūrę lietuvių aktoriai papasakojo apie tikrąją padėtį: stengiamės niekur neiti

Ignas Krupavičius, LRT 2020.04.15 11:08

Trečiadienio rytą LRT laidoje „Labas rytas, Lietuva“ lietuvių aktoriai Rasa Samuolyte ir Dainius Gavenonis pasakojo apie gyvenimą Rusijos sostinėje Maskvoje karantino metu. Kaip jiedu sakė laidos vedėjui Ignui Krupavičiui, šiuo metu jau dvi savaites negali tęsti filmo „Baltasis banginis“ filmavimų ir yra priversti laukti. 

Dar prieš karantiną Maskvoje jiedu fotografavosi ir linksmai leido laiką miesto centre bei net nenumanė, kad iki šiol į situaciją pro pirštus žiūrėjusi Rusijos vyriausybė, dabar imsis griežtų veiksmų.

„Į savo kiemą ar parduotuvę gali išeiti, bet skirtumas tas, kad su automobiliu negali važiuoti be specialaus leidimo.

Stengiamės rečiau vaikščioti gatvėmis, nes mus sustabdytų ir pradėtų klausinėti. Stengiamės nesusidurti, nors vakar vos išėjome iš namų ir visiškai tuščioje gatvėje privažiavo policija. Manėme, kad stabdys, bet sustojo ir leido praeiti“, – apie karantino sąlygas kalbėjo D. Gavenonis.

Jo kolegė ir žmona R. Samuolytė sakė, kad net eidami pasivaikščioti ir pramankštinti kojas jie pastebi labai mažai žmonių, tačiau ir jokio chaoso kol kas nėra.

„Tai, kas kalbama per vietines žinias, yra kita medalio pusė. Apie tą išrandamą vakciną girdėjome, bet kaip ir visi, nežinome, kas tai yra“, – sakė ji.

Jie taip pat pastebėjo, kad itin skiriasi gyvenimas ir žmonės Maskvoje bei visoje Rusijoje. Skirtingai koronavirusas plinta skirtinguose šalies regionuose. Tačiau ir patys Rusijoje gyvenantys žmonės susikirstė į dvi grupes ir vieni tiki tuo, ką skelbia televizija, o kiti mano, kad tai sąmokslas ir netiki.

„Dabar laukiame, kaip pasisuks įvykiai ir ar bus tęsiami filmavimai po karantino, ar reikės grįžti į Lietuvą, o gal tai nusikels tolimesniam laikui. Visi laukia ir tikisi, kad galbūt pavyks gegužę kažką nufilmuoti", - kalbėjo laidos herojai.

LRT.lt primena, kad šiuo metu Maskvoje yra nustatyti 24490 koronaviruso atvejai. Remiantis oficialiais statistikos duomenimis, 198 iš jų baigėsi pacientų mirtimi.