Aktualijos

2020.04.11 19:29

Tenerifėje gyvenanti lietuvė sako, kad Lietuva iš Ispanijos galėtų pasimokyti: užuot švelninus karantino sąlygas – jas griežtinti

Didžiausiais koronaviruso židiniais Europoje tapusiose Ispanijoje ir Italijoje gyvenantys lietuviai sako, kad nežinomybės, kada situacija pasikeis, vis dar daug. Todėl vieni aiškina, kad nuotaikos laikui bėgant tik prastėja. Kiti prisitaikė ir karantiną bando išnaudoti naujoms veikloms.

Italija dėl koronaviruso užsidarė kur kas anksčiau nei Lietuva. Milano lietuvių bendruomenės pirmininkė sako sunkiai suskaičiuojanti, kiek laiko neina iš namų dėl įvesto griežto karantino. Gintarė Cvirkaitė taip pat pasakoja, kad daug nežinios, kiek laiko galios kurios taisyklės. Mokyklos ruošiasi baigti mokslo metus nuotoliniu būdu.

Romoje gyvenanti Italijos lietuvių bendruomenės pirmininkė kaip tik sako jau matanti viltį, kad situacija gerės. Anot jos, žmonės nurimo, prisitaikė, netgi atrado naujų hobių.

„Socialiniuose tinkluose daugiau dalijosi informacija būtent apie COVID-19, dabar žmonės daugiau dalijasi receptais, kas ką pagamino, kokį naują receptą rekomenduoja, kiti sportuoja“, – pasakoja Italijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Elzė Simonkevičiūtė-Di Meglo.

Žinios. Rusijoje, bandžiusioje ignoruoti koronaviruso grėsmę, labai sparčiai auga ir naujų atvejų, ir naujų mirčių skaičius

Lietuvė sako, kad Italija jau ruošiasi rudeniui, kai galima kita viruso banga: „Jau pradeda analizuoti, kokios klaidos padarytos. Virusologai šneka, kad tikrai virusas sugrįš, kol bus išrasta vakcina. Dabar jie analizuoja, kad kai grįš rudenį, kad būtų pasiruošę, kaip geriau susidorot su ta situacija“, – sako ji.

Ispanijos lietuviai džiaugiasi mažomis pergalėmis – kai tik užsikrėtusiųjų ar mirčių skaičius sumažėja. Tenerifėje gyvenanti lietuvių bendruomenės pirmininkė sako, kad Lietuva iš Ispanijos galėtų pasimokyti – užuot svarsčius jau atlaisvinti karantino sąlygas, jas griežtinti.

„Reikia palikti mažiau vietos interpretacijoms. Jei negalima eiti į lauką, tai negalima, o ne eiti vienam, dviese ar trise, tada žmonės interpretuoja. Jei galima likti lauke pasišnekėti 15 min., suprantama, niekas laiko neskaičiuos, kas gali pabloginti medicininę situaciją“, – teigia Ispanijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Agneta Daukantaitė-Vansavičienė.

Nors džiugesio, anot lietuvės, kol kas Ispanijoje nedaug, viltį ir geresnę nuotaiką tiek ispanai, tiek italai bando susikurti patys. Jie vis dar ploja medikams, koncertuoja savo balkonuose.