Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.04.11 10:43

Kunigo Putrimo velykinis palinkėjimas pasaulio lietuviams: neleiskime dabarties išbandymams atimti iš mūsų kantrybės ir vilties

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt 2020.04.11 10:43

„Šiuo metu svarbu, kad grįžtume prie savo pagrindų. Prie to, kas esu: kaip žmogus, kaip šeimos narys, kaip krikščionis, kaip tautietis. Dabar mes turime daugiau laiko apmąstyti ir įvertinti pagrindines vertybes“, – portalui LRT.lt sako Kanadoje gyvenantis prelatas Edmundas Putrimas. Artėjančių šv. Velykų proga jis siunčia palinkėjimą viso pasaulio lietuviams ir pabrėžia – reikia neprarasti vilties ir laukti rytojaus.

Lietuvos Vyskupų Konferencijos delegatas užsienio lietuviams katalikams šiuo sudėtingu laikotarpiu akcentuoja kantrybės svarbą ir primena popiežiaus Pranciškaus mintį – visi esame tame pačiame laive ir negalime pabėgti.

„Tad neleiskime dabarties išbandymams atimti iš mūsų kantrybės ir vilties. Žengdami į šv. Velykas, švęsdami prisikėlimo džiaugsmą ir viltį, skirkime vienas kitam maldą, rūpinkimės artimo gerove.

Šiuo metu esame atsakingi už pagalbą vieni kitiems ir sugrįžtame prie paprasto Kristaus įsakymo – mylėk savo artimą“, – linki E. Putrimas.

Jo teigimu, dabar svarbu kelti klausimus, apeliuojančius į moralę: kaip mes galime vieni kitiems padėti? Kokia yra mano pilietinė atsakomybė?

„Pilietinė atsakomybė – tai pirmiausia prašymas, pageidavimas, įsakymas, kad liktume namuose, turėtume kuo mažiau kontaktų su kitais žmonėmis, laikytis distancijos, grįžus iš užsienio, laikytis saviizoliacijos.

Be abejo, sunku, bet čia mūsų pareiga – suvaldyti save, kad šį virusą pradėtume kontroliuoti. Dabar jis kontroliuoja mus“, – pabrėžia dvasininkas.

Vis dėlto, E. Putrimas išryškina skirtį tarp socialinio ir fizinio atstumo. Laikydamiesi pastarojo, socialinį kaip tik turime mažinti. Jis ragina, kad stengtumėmės vienas kitam suteikti vilties, paguodos, progą išsikalbėti.

„Šiais laikais turime mobiliuosius telefonus, kompiuterius, turime priemones, kurios mums padeda jaustis nevisiškai izoliuotiems. Pasinaudokime jomis ir suardykime socialinį atstumą“, – kviečia kunigas.

Jis apeliuoja į popiežiaus Pranciškaus išsakytą mintį apie būtinybę pereiti prie „misionieriško kūrybingumo“. Jis sako, kad pagalba vienas kitam būtina, nes tai padės lengviau išgyventi šį laiką.

E. Putrimas pabrėžia, jog dabar yra laikas, kai žmonės turi sugrįžti prie savo prigimties. Jis linki kiekvienam pagalvoti apie tai, kas esame.

„Dabar mes turime daugiau laiko apmąstyti ir įvertinti pagrindines vertybes. Kaip sakoma lietuviškai: nėra to blogo, kas neišeitų į gera.

Aš suprantu, kad šiuo metu, paskendę tame blogyje, mes negalime matyti gėrio, bet, Dieve, padėk, kad tas lietuviškas gražus posakis duotų vilties. Kad eitume ir lauktume rytojaus“, – mintimis dalijasi dvasininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą