Aktualijos

2020.04.09 11:37

Kovą Lietuvoje registruota teigiama migracija, atvykusių lietuvių daugiau nei išvykusių

Trečiąjį šių metų mėnesį Lietuvoje vėl fiksuota teigiama migracija – kovą į Lietuvą atvyko 1408 žmonėmis daugiau nei išvyko, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Įstaigos duomenimis, trečiąjį šių metų mėnesį į Lietuvą atvyko 3918 žmonių, iš jų – 2128 Lietuvos piliečiai. Vasarį atvykusiųjų buvo 4531, sausį – 4050.

Iš Lietuvos išvykusių praėjusį mėnesį buvo 2510, iš jų – 1601 šalies pilietis. Vasarį išvykusiųjų buvo 3133, sausį – 3422.

Statistikos departamento duomenimis, paskutinį kartą didesnis imigravusių nei emigravusių piliečių skaičius fiksuotas 2019 metų gruodį.

Demografė Vlada Stankūnienė teigia, kad šiuos duomenis reikia „vertinti atsargiai“, tačiau vienas iš pagrindinių mažėjančios emigracijos veiksnių – „Brexitas“.

„Jau kuris laikas išvykusiųjų mažėjo po truputį, nors išlieka intensyvūs emigraciniai srautai. Vienas iš veiksnių – sakyčiau, pats svarbiausias – dėl mažėjančios emigracijos buvo tai, kad labiausiai pritraukianti emigrantus šalis, Jungtinė Karalystė, tapo vis mažiau patraukli, – BNS sakė V. Stankūnienė.

Anot jos, migracijos statistikai taip pat turėjo įtakos koronaviruso pandemija.

„Kovo mėnesį jau suspėjo paliesti tie procesai, kurie vyksta globaliame pasaulyje, tačiau tikslesnius skaičius pamatysime po kelių mėnesių“, – teigė demografė.

Atvykstančiųjų skaičius išvykstančiųjų viršija jau daugiau nei metus. Pastarąjį kartą neigiamas migracijos rodiklis fiksuotas 2019-ųjų sausį į šalį atvyko 68 žmonėmis mažiau nei išvyko.

Statistikos departamento skaičiavimu, pernai į Lietuvą atvyko maždaug 10,8 tūkst. daugiau žmonių nei išvyko: imigravo 40,1 tūkst., o emigravo – 29,3 tūkst. asmenų.